Dominic Thiem po skoraj treh urah boja prvi finalist zaključnega turnirja ATP

Avstrijec Dominic Thiem je prvi finalist zaključnega turnirja sezone ATP v Londonu. V polfinalu je po dveh urah in 54 minutah igre premagal prvega igralca sveta Srba Novaka Đokovića s 7:5, 6:7 (10) in 7:6 (5).

Avstrijec, tretji igralec sveta in zmagovalec letošnjega US Opna, se bo v finalu v nedeljo ob 19. uri pomeril z zmagovalcem dvoboja med Špancem Rafaelom Nadalom in Rusom Danilom Medvedjevom, ki je na sporedu danes ob 21.00.

Thiem je v Londonu vzel še tretji veliki skalp. V skupinskem delu je premagal drugega igralca na svetu Rafaela Nadala ter branilca naslova Grka Stefanosa Cicipasa.

To bo njegov drugi zaporedni finale v Londonu – Cicipas ga je lani premagal 6:2, 7:6 – in priložnost za prvi naslov na Nitto ATP Finals.

Đoković, ki je v drugem nizu rešil štiri zaključne žogice, v podaljšani igri tretjega pa zapravil prednost 4:0, bo sezono šestič v karieri končal na prvem mestu lestvice ATP, izgubil pa je možnost za šesti naslov v Londonu, s katerim bi se izenačil z rekorderjem Rogerjem Federerjem.

V konkurenci dvojic sta prva finalista Nizozemec Wesley Koolhof in Hrvat Nikola Mektić. Finalu se bosta pomerila z zmagovalcema Rajeev Ram/Joe Salisbury – Jurgen Melzer/Edouard Roger-Vasselin.

Drugi polfinale bo nadvse zanimiv, saj bo odločal o prvem mestu na lestvici ATP ob koncu sezone. Če zmagata Američan Rajeev Ram in Britanec Joe Salisbury, bosta ona dva zasedla prvo mesto, v primeru poraza pa bosta prva Hrvat Mate Pavić in Brazilec Bruno Soares.

* Izidi:
– posamezniki, polfinale:
Dominic Thiem (Avt/3) – Novak Đoković (Srb/1) 7:5, 6:7 (10), 7:6 (5);

– dvojice, polfinale:
Wesley Koolhof/Nikola Mektić (Niz/Hrv/5) – Marcel Granollers/Horacio Zeballos (Špa/Arg/4) 6:3, 6:4.