Štuhčeva z novo uvrstitvijo v top 10 dobila smukaško potrditev

Ilka Štuhec v karanteni
Ilka Štuhec je drugi smuk sezone 2020/21 svetovnega pokala alpskih smučark v Val d'Iseru znova končala v najhitrejši deseterici. Četrtemu mestu s petkovega smuka je danes dodala uvrstitev na sedmo mesto. Osmo zmago v svetovnem pokalu, peto smukaško, je vpisala Italijanka Sofia Goggia, ki je bila v petek druga.

Pred nastopom Štuhčeve so bile na vrhu tekmovalke, ki so bile, sicer v nekoliko drugačnem sosledju, najhitrejše tudi na petkovem smuku.

Olimpijska smukaška svetovna prvakinja ter lastnica smukaškega malega smukaškega kristalnega globusa, Italijanka Goggia in Švicarka Corinne Suter (+0,24), ter na tretjem mestu Američanka Breezy Johnson (+0,27).

In takšen vrstni red je ostal tudi po nastopu slovenske smukaške šampionke.

Smuk se še ni končal, a ne kaže, da bi lahko katera od tekmovalk s slabšimi številkami ogrozila razvrstitev najboljših. Na startu s številko 50 je tudi Maruša Ferk.

Tekmovalni konec tedna v Val d’Iseru se bo sklenil v nedeljo s prvim ženskim superveleslalom sezone, potem ko sta odpadli obe preizkušnji te discipline v začetku decembra v St. Moritzu.