Pinturault v Alta badii ubranil napad mladega Norvežana, Žan Kranjec deveti

Francoz Alexis Pinturault (2:27,19) je zmagovalec četrtega moškega veleslaloma sezone 2020/21 svetovnega pokala. Na Gran Risi v Alta Badii je presenetil 20-letni Norvežan Atle Lie McGrath z drugim mestom (+0,07). Švicar Justin Murisier je bil tretji (+0,24). Edini slovenski finalist Žan Kranjec je osvojil deveto mesto (+0,93).

Žan Kranjec, šesti v prvi vožnji, je v finalu za tri mesta poslabšal svojo uvrstitev s prve proge, na kateri je bil prav tako najboljši Pinturault.

Nastop Kranjca je bil nekaj posebnega. Bil je na startu svoje jubilejne stote tekme svetovnega pokala, veleslalom po Gran Risi pa je tudi prvi po smrti očeta, ki je izgubil življenje v delovni nesreči.

Kranjec je izjemoma nastopil s črno čelado z ganljivim sporočilom, da nastopa v spomin na očeta.

Alta Badia bo v ponedeljek gostila še slalom, karavana pa bo predbožično turnejo v Dolomitih sklenila v Madonni di Campiglio, ki bo v torek gostila nočni slalom pod žarometi.

Bormio bo tik pred koncem leta 2020 28. in 29. decembra prizorišče še moških smuka in superveleslaloma.

Naslednja moška veleslaloma bosta na klasičnem prizorišču v Adelbodnu v Švici z dvema veleslalomoma 8. in 9. januarja. Letos januarja je Kranjec prvič v karieri dobil eno najprestižnejših veleslalomskih klasik ter se z zmago prvič v karieri oblekel v rdečo majico vodilnega veleslalomista.