Avstrijski nordijski kombinatorec v bolnišnico zaradi težav s srcem, v bolnišnici so mu vstavili dve žilni opornici

Avstrijski nordijski kombinatorec Bernhard Gruber, nekdanji olimpijski in svetovni prvak, je moral v bolnišnico zaradi težav s srcem v Lahtiju, kjer poteka tekma za svetovni pokal. Po prvem pregledu v hotelu reprezentance, kjer je imel bolečine v prsih, so mu nato v bolnišnici vstavili dve žilni opornici, so sporočili iz njegove reprezentance.

“Gruber je imel delno blokiran pretok krvi, kar je povzročilo ponovne zaplete. Po podrobnem pregledu v hotelu so ga odpeljali v lokalno bolnišnico, kjer so mu vstavili dve žilni opornici. Tekmovalec se dobro počiti, bo pa moral nekaj dni ostati v bolnišnici, čas, ki ga bo moral tam preživeti, pa o odvisen od njegovega okrevanja,” je po poročanju avstrijske tiskovne agencije APA povedala zdravnica avstrijske ekipe Ines Berger-Uckermann.

Pri osemintridesetletnemu Gruberju so prve težave s srcem ugotovili že marca lani in se je konec letošnjega leta komaj vrnil ponovno na treninge. Na olimpijskih igrah je osvojil štiri medalje, tudi zlato z ekipo leta 2010 v Vancouvru. Na svetovnih prvenstvih je osvojil po tri medalje vsake barve, posamično je bil prvak leta 2005 v Falunu. V svetovnem pokalu nastopa od leta 2003 in je v tem času dosegel sedem posamičnih zmag.