Jakov Fak četrti na zasledovalni biatlonski tekmi za svetovni pokal v Novem Mestu na Češkem

Norvežan Tarjei Boe je zmagovalec moške zasledovalne biatlonske tekme za svetovni pokal v Novem Mestu na Češkem. Njegov mlajši brat Johannes Thingnes na drugem mestu je zaostal 8,2 sekunde, zmagovalec sobotnega sprinta Francoz Simon Desthieux na tretjem pa 11,5. Najboljši slovenski biatlonec Jakov Fak je bil četrti, 1,3 sekunde za stopničkami.

Fak se je v končnici v skupini šestih tekmovalcev boril celo za tretje mesto. Dobro izhodišče si je pripravil s 100-odstotnim streljanjem, saj je bil eden od treh tekmovalcev, ki so zadeli vseh 20 tarč. V sami končnici je Faka prehitel Francoz.

Za Fakom pa so v zadnjem krogu zaostali zvezdniki biatlona Norvežan Sturla Holm Laegfreid, Francoza Quentin Fillon Maillet in Emilien Jacquelin ter Nemec Benedikt Doll.

V ospredju si je Tarjei Boe priboril zmago po zaslugi vsega enega kazenskega kroga. Na zadnje streljanje je prišel skupaj z Desthieuxom, ki pa je bil enkrat nenatančen, kar je izkoristil Johannes Thingnes Boe in si priboril drugo mesto, s čimer je povečal prednost v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Zelo dobro je nastopil tudi Miha Dovžan, ki je z vsega enim zgrešenim strelom napredoval s 55. na 28. mesto. Rok Tršan je bil 55.

Zaradi spremenjenega razporeda tekmovanj, ki je posledica pandemije covida-19, bodo biatlonci tudi prihodnji teden nastopali v Novem Mestu. Ta je prevzel tekmo namesto Pekinga, ki bi moral gostiti olimpijsko generalko.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti