Dončić in Dragić ostala praznih rok, Čančarju priložnost

Slovenska košarkarska zvezdnika Luka Dončić in Goran Dragić sta bila v pretekli noči v ligi NBA z Dallasom in Miamijem poražena. Dallas je s 106:113 izgubil na gostovanju v Sacramentu, Heat doma s 102:110 proti Chicagu. Tretji slovenski predstavnik Vlatko Čančar je dobil nekaj minut priložnosti za Denver, ki je s 120:96 premagal Memphis.

Redni del tekmovanja v najmočnejši ligi na svetu se preveša v zaključni del. Tako Dallas kot Miami sta na mestih, ki vodita v končnico, konkurenca pa jima diha za ovratnik. Predvsem v zahodni konkurenci je ob Dallasu velika gneča za mesta med najboljših osem.

Čeprav Sacramento ni eden izmed neposrednih nasprotnikov Dallasa v boju za končnico, je poraz proti moštvu iz glavnega mesta Kalifornije boleč v tekmi za končnico, saj Dallas (33:27) na trenutnem šestem mestu samo dve zmagi ločita od 10. mesta.

Dončićevo moštvo je v Sacramentu slabo začelo, v prvi četrtini zaostajalo že za osem točk, se nato vrnilo v igro, a na koncu spet dovolilo nasprotnikom priti do vodstva. Dončić, ki ni mogel računati na pomoč latvijskega centra Kristapsa Porzingisa, je bil ob nekoliko slabšem metu s 24 točkami prvi strelec svojega moštva. Dodal je še osem podaj in sedem skokov.

K drugi zmagi Sacramenta nad Dallasom v zadnjem tednu je največ prispeval Richaun Holmes s 24 točkami, nekdanji Dončićev soigralec pri Dallasu Harrison Barnes jih je dodal 19. Ljubljančan je pred tekmo prejel nagrado za najboljšega igralca v zahodni konferenci v preteklem tednu, a ni mogel preprečiti zmage razigrane domače ekipe.

“Zelo preprosto je. Slab začetek nas je znova pokopal. Na koncu četrtine je bilo 14 točk razlike, a zaostajali smo že z 20:3. Enostavno moramo bolje začeti tekme,” je za uradno spletno stran Dallasa ocenil trener moštva Rick Carlisle.

Medtem v Miamiju tudi Dragić, ki je bil v prvi peterki, ni imel najboljšega strelskega večera, ob metu 3-9 je dosegel osem točk. Miami pa je kljub 33 točkam Jimmyja Butlerja v zadnji četrtini zapravil vodstvo in dovolil Chicagu, da pride do zmage. Prvi strelec gostov je bil Nikola Vučević s 24 točkami. Miami je z razmerjem zmag in porazov 32:30 na sedmem mestu na Vzhodu.

Le dva dni potem, ko bi skoraj dovolil Chicagu preobrat po zaostanku 24 točk, je Miami tokrat zapravil vodstvo sedmih točk v zadnjih osmih minutah tekme. V zadnji četrtini so košarkarji Miamija doživeli strelski mrk. Uspešni so bili pri 29 odstotkih metov, Chicago pa je bil kar 63-odstotno natančen.

“Iskreno, v obrambi celo noč nismo pazili na njihove igralce,” je za spletno stran Sun Sentinel ocenil trener Miamija Erik Spoelstra, ki je ostal pri 599 zmagah v ligi. “Nekaj časa smo bili boljši v napadu … to je dober povzetek naše celotne sezone, če sem iskren.”

Na bolj varnem mestu v boju za končnico je Denver, ki je s 40. zmago v tej sezoni na četrtem mestu na Zahodu. Njihov prvi strelec je bil tokrat Michael Porter jr. z 31 točkami, kandidat za najkoristnejšega igralca te sezone Nikola Jokić pa je prispeval 24 točk in 15 skokov. Med strelce pa se je vpisal tudi Čančar, ki je v štirih minutah zadel iz enega poskusa in tekmo končal z dvema točkama.

Najboljše moštvo rednega dela Utah Jazz (44:17) je medtem izgubilo drugič zaporedoma. Boljša je bila znova Minnesota, ki je s košem D’Angela Russella 4,2 sekunde pred koncem slavila 105:104. V New Yorku je medtem Phoenix prekinil niz devetih zaporednih zmag domače ekipe, ki se je vmešala v boj za končnico. Glavni pri zmagi Phoenixa s 118:110 je bil Devin Booker s 33 točkami.

Dončić in Dallas se bosta v noči s torka na sredo pomerila z neposrednim tekmecem za končnico Golden Statetom. Miami dan kasneje čaka gostovanje v San Antoniu, Denver pa bo isti večer igral v New Orleansu.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti