Messi na južnoameriškem prvenstvu končno prišel do prvega naslova z Argentino

Argentinska nogometna reprezentanca je z zmago z 1:0 proti Braziliji v finalu južnoameriškega prvenstva v pretekli noči osvojila prvi večji naslov v 28 letih. Do svojega prvega naslova je tako 16 let po prvi tekmi v argentinskem dresu prišel tudi Lionel Messi.

Superzvezdnik Barcelone in Argentine je bil prvi strelec turnirja s štirimi zadetki. S podajami je sodeloval še pri petih golih in je bil imenovan za najboljšega igralca prvenstva skupaj z Brazilcem Neymarjem.

V finalu v Riu de Janeiru je sicer odločilni gol v 22. minuti dosegel Angel Di Maria. To je bilo dovolj, da se je končalo dolgo čakanje Argentine in tudi Messija na naslov kontinentalnih prvakov.

“To sem sanjal. To sem si želel več od česar koli drugega na svetu,” je bil po zmagi v finalu čustven vratar Argentine Emiliano Martinez. “To je za Messija, ki si ta naslov najbolj zasluži,” je dodal.

Šestkratni dobitnik Zlate žoge je ob izjemni klubski karieri v 16 letih doživel številna razočaranja na reprezentančni ravni. V finalu Cope Americe je bil pred tem že trikrat poražen (v letih 2007, 2015 in 2016), enkrat (leta 2014) je bil poražen tudi v finalu svetovnega prvenstva.

Tokrat pa je na sloviti Maracani prišel do svojega prvega naslova. Da je bil uspeh še slajši, so nasproti stali večni rivali Brazilci.

Messi je v bil finalu sicer bolj zadržan od preteklih tekem na prvenstvu. Dve minuti pred koncem rednega dela pa je tudi zapravil izjemno priložnost, da bi potrdil zmago modro-belih, ko se je sam znašel pred brazilskim vratarjem Edersonom.

V prvem polčasu sta obe ekipi težko prihajali do pravih priložnosti ob strnjenih obrambnih vrstah. Argentina je predvsem računala na protinapade, do zadetka pa je prišla tudi z nekoliko sreče.

Di Maria je uspel priti do dolge podaje Rodrigoa de Paula po slabi obrambi Renana Lodija. Žogo si je mojstrsko nastavil in jo z lobom poslal mimo brazilskega vratarja Edersona.

V drugem polčasu so Brazilci zaradi zaostanka stopnjevali pritisk, imeli so več strelov na gol, a niso našli prave rešitve za argentinsko obrambo.

“O tem smo sanjali že zako dolgo in zelo smo se borili, da smo sanje uresničili,” je po tekmi dejal Di Maria, ki je bil imenovan za najkoristnejšega igralca tekme.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti