Anamarija Lampič je bila tretja na tekmi za svetovni pokal v smučarskem teku v švicarskem Davosu

V sprintu v prosti tehniki je tretjič v tej zimi zmagala Švedinja Maja Dahlqvist, druga je bila domačinka Nadine Fähndrich s 34 stotinkami zaostanka, Lampičeva je za prve stopničke v sezoni zaostala 74 stotink. Eva Urevc je izpadla v polfinalu (9.).

V kvalifikacijah je med 109 tekači nastopila trojica Slovencev, ki so ostali brez nadaljevanja tekmovanja. Miha Šimenc je bil 47., Vili Črv 62., Janez Lampič pa 85.

V finalu je Norvežan Johannes Hoesflot Klaebo, vodilni v seštevku pokala, prepričljivo prišel do 42 posamične zmage v pokalu in četrte v Davosu. Drugi je bil Rus Sergej Ustjugov (+0,87), tretji pa Francoz Richard Jouve (+1,23).

Lampičeva, tretja v kvalifikacijah, je v tej sezoni na prejšnjih sprintih osvojila šesto in osmo mesto. V finalu tretje tekme v tej disciplini je prvi krog pretekla na drugem, tretjem mestu. V zadnji vzpon je šla prva Američanko Rossie Brennan, ki pa je padla tik pred vrhom, ko so ji pohajale moči. Lampičeva se je za njo izognila padcu, a izgubila hitrost. Na čelo je prišla Fähndrichova, za njo pa je bila Dahlqvistova, obe sta bili v drugi smučini kot prej omenjeni tekmici.

Najboljša slovenska športnica lanskega leta in zmagovalka sprintov svetovnega pokala v prejšnji sezoni je v ciljni ravnini pospeševala, vendar se ji v boj za zmago ni uspelo vplesti. Tretji sprint v tej zimi je pripadel Dahlqvistovi, ki domači tekačici z nepopustljivostjo v zaključku ni prepustila zmage.

Urevčeva je po najboljšem kvalifikacijskem dosežku med vsemi nato izpadla v polfinalu. Nastopila je v prvi četrtfinalni skupini in bila v ciljnem delu še na želenim drugem mestu za zanesljiv preboj v polfinale po mestih. Precejšnjo prednost si je pritekla Nadine Fähndrich. Ta je bila v prejšnji sezoni druga v seštevku sprintov sezone, takoj za Lampičevo.

V skupini je Fähndrichova tokrat brez težav zmagala, Urevčevo pa je po levi strani z velim pospeševanjem prehitela Rusinja Julija Neprjajeva. Slovenka je bila le nekoliko počasnejša od svojega časa v kvalifikacijah.

Rusinja je bila za Švicarko 1,01 sekunde, Urevčeva pa 1,3 sekunde in je čakala na razplet v ostalih skupinah. V tretjem četrtfinalu je Lampičeva tekla ves čas skupaj z Brennanovo, pritekli sta si veliko prednost in gladko osvojili prvi dve mesti. Urevčeva je bila še vedno najhitrejša med poraženkami.

Lampičeva si je z drugim mestom pritekla drugo polfinalno skupino, Urevčeva pa je pred nastopom zadnje, pete skupine, nazadovala na drugo in zadnje mesto, ki med srečnimi poraženkami prinaša polfinale. Peta skupine pa je bila najpočasnejša med vsemi in Urevčeva si je priborila naslednji nastop.

Urevčeva je v prvi polfinalni skupini tekla na začelju in na petem mestu že sredi proge izgubila stik z vodilno četverico. Peta je bila tudi v cilju, 3,5 sekunde za Majo Dahlqvist, ki je bila najhitrejša. S končnim devetim mestom je Urevčeva dosegla najboljši dosežek te zime.

V drugem polfinalu, po imenih so bila v njej manj zveneča imena od prvega, je Lampičeva začela povsem drugače od reprezentančne kolegice in bila ves čas med vodilnimi, v ciljno ravnino prišla na drugem mestu ter si na koncu izborila tudi zmago v skupini.

V nedeljo bosta v Davosu še tekmi na razdaljah.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti