Luka Dončić znova piše zgodovino: To, kar je uspelo njemu, se v ligi NBA ni zgodilo že več kot 60 let

Košarkarji Dallas Mavericks so na sedmi tekmi sezone severnoameriške lige NBA dosegli četrto zmago. Tokrat so doma premagali Utah Jazz s 103:100, slovenski zvezdnik Luka Dončić je še na sedmi tekmi zapovrstjo dosegel vsaj 30 točk. Tokrat je v 35 minutah zbral 33 točk, 11 podaj in pet skokov ob petih izgubljenih žogah.

Dončić je s tokratnim točkovnim izkupičkom postal tretji igralec v zgodovini NBA, ki je na prvih sedmih tekmah dosegel vsaj 30 točk, obenem pa prvi po Wiltu Chamberlainu iz sezone 1962/63. Kot piše ESPN, ima Dončić v tej sezoni povprečje 36,1 točke na tekmo. Višje po uvodnih sedmih tekmah sta v zadnjih 60 letih imela le Michael Jordan (37; 1986/87) in James Harden (36,6; 2019/2020).

Za ogled vstavljene vsebine morate omogočiti shranjevanje piškotkov v napravi

“Ne vem. Trudim se dobiti tekme. Mislim, da sem danes odigral eno svojih najboljših tekem. Nisem preveč igral na silo in sem delil žogo,” je ESPN po tekmi navedel Dončića, ki je iz igre metal 12-20, obenem pa ukradel še dve žogi.

“Mislim, da je nekaj posebnega, ko govoriš o Michaelu in Wiltu. To je redkost. Mi pa gledamo to na dnevni bazi, kar je precej fino. Triindvajsetletnik, ki je na takšni ravni. To samo kaže osredotočenost, ki jo ima. Nosi ekipo in jo postavlja v položaj, ko lahko zmaga,” je Dončića spet pohvalil trener Dallasa Jason Kidd.

Hvalnice mu je namenil tudi stratega Utaha Will Hardy: “Njegov nadzor telesa, sama moč, rokovanje z žogo, njegova velikost, vse to ga dela za zelo zahtevnega tekmeca. Mislim, da vsak dan, ko ga gledaš igrati in pogledaš v zapisnik, je njegova statistika alarmantna, kar zadeva nasprotno ekipo.”

V ekipi Dallasa, ki je v tretji četrtini zaostajal za 15 točk, odločilni koš pa je dosegel Reggie Bullock (trojka 35 sekund pred koncem za 103:98), je Christian Wood ob 10 skokih zbral 21 točk, od tega 17 v drugem polčasu, Spencer Dinwiddie pa je dosegel 20 točk. Jordan Clarkson je pri gostih tekmo končal z 22 točkami.

16 točk Gorana Dragića v 15 minutah

V ekipi Dallasa je Christian Wood ob 10 skokih zbral 21 točk, od tega 17 v drugem polčasu, Spencer Dinwiddie pa je dosegel 20 točk. Jordan Clarkson je pri gostih tekmo končal z 22 točkami.

Chicago Bulls so s 106:88 premagali Charlotte Hornets in imajo pet zmag po devetih tekmah. Goran Dragić je dobro izkoristil igralni čas, saj je v 15 minutah dosegel 16 točk (met 6-9) ob treh skokih in asistencah ter blokadi.

Dragić je bil eden od šestih v ekipi, ki so dosegli dvomestno število točk, več od Dragića, 17, jih je dosegel le Javonte Green. Pri gostih je Kelly Oubre ml. tekmo končal s 24 točkami.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti