Ilka Štuhec druga na smuku v St. Moritzu, zmagala Italijanka Goggia

Ilka Štuhec je osvojila drugo mesto na smuku za svetovni pokal alpskih smučark v St. Moritzu. Mariborčanka je bila na četrtem ženskem smuku sezone počasnejša zgolj od trenutno najboljše smukačice Italijanke Sofia Goggie. Štuhec je osvojila že 18. stopničke v svetovnem pokalu, desete smukaške, prve po kar treh letih in 11 mesecih.

Razmere v St. Moritzu so bile danes povsem drugačne kot v petek. Smuka niso skrajševali. Tekma je potekala v jasnem in sončnem vremenu ob idealni vidljivosti. Najboljše, med njimi tudi Slovenka, niso delale napak.

Na petkovem skrajšanem smuku je Ilka Štuhec v slabih razmerah iztržila 12. mesto. Po tekmi je dejala, da je bila jezna nase, ker je bila na dolgem trojnem zavoju prenizko, prišla iz smeri in se skoraj ustavila. Danes se je predstavila v povsem drugačni luči ter se prvič zavihtela na stopničke, po menjavi trenerja in opremljevalca.

Ilka Štuhec je slovenskemu ženskemu smučanju priborila 182. stopničke v svetovnem pokalu. Prvič po januarju oziroma februarju 2019 se je znova zavihtela na oder za zmagovalke na tekmah najvišje ravni. Tretja je bila 19. januarja 2019 na smuku v Cortini d’Ampezzo, 10. februarja istega leta pa je osvojila naslov smukaške prvakinje v Areju.

Tako kot v petek je nastopila s številko 18. A je bil njen nastop povsem drugačen. Zelo hitra je bila v zgornjem delu, ob prvem in drugem merjenju vmesnega časa je bila celo za sedem oziroma šest stotink hitrejša od najhitrejše danes. Nato je izgubila nekaj hitrosti, za malenkost zašla iz idealne linije, a je še vedno ohranila stik z vrhom razpredelnice ter zelo dobro izpeljala zaključne zavoje. Njen čas v cilju je prikazal 43 stotink sekunde zaostanka, kar je pomenilo drugi čas. Tega je obdržala do konca.

Nemka Kira Weidle je bila tretja (+0,52), na četrto mesto se je s številko 21 pognala Američanka Mikaela Shiffrin (+0,61), ki je ubranila mesto vodilne v seštevku zime.

To je bil prvi ženski smuk na progi Corviglia po 10. januarju 2010, ko je slavila Nemka Maria Riesch-Höfl. Na progi Corviglia je sicer 2. februarja 2008 svojo prvo smukaško zmago v svetovnem pokalu dosegla Tina Maze.

Ilka Štuhec ima lepe spomine na St. Moritz. Na svetovnem prvenstvu leta 2017 je osvojila zlato kolajno v smuku, ki pa je potekal na progi Engiadina. To je bil njen prvi od dveh naslovov smukaške svetovne prvakinje.

Junakinja dneva je Italijanka Goggia, ki je petek z levo roko zajela ena od vratc. Kljub napaki je osvojila drugo mesto. A si je poškodovala roko. Zlomila je dve kosti v levi dlani. Še isti dan so ji dlan operirali v Milanu, danes pa je že nastopila s povezano dlanjo, ki so ji jo na smučarsko palico pričvrstili kar z lepilnim trakom. Osvojila je še 20. zmago v svetovnem pokalu, 15. smukaško.

Ilka Štuhec v smukaškem seštevku z osvojenimi 192 točkami zaseda odlično tretje mesto. Pred slovensko šampionko sta le zmagovalka treh smukov v tej sezoni Goggia (380 točk) in Švicarka Corinne Suter (218). Slovenka je bila na obeh smukih v Kanadi peta.

Štuhec, lastnica dveh malih kristalnih globusov, je sicer na drugem mestu večne lestvice slovenskih smučark in smučarjev po številu zmag v svetovnem pokalu. Letos bo iskala pot do že desete zmage.

V St. Moritzu bodo v nedeljo skušali izpeljati še ženski superveleslalom.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti