Luka Dončić prvi strelec večera

Košarkarji Dallas Mavericks, ki se jim je pred to sezono pridružil mladi slovenski zvezdnik Luka Dončić, so v severnoameriški ligi NBA tokrat gostovali pri Toronto Raptors. Gostitelji so na krilih Kyla Lowryja, ki je dosegel 20 točk in 12 podaj, slavili zmago s 116:107. Prvi strelec večera je bil sicer Dončić, ki je v 35 minutah zbral 22 točk.

Košarkarji Toronta so se veselili šeste zaporedne zmage, Kawhi Leonard je k zmagi dodal 21 točk, Jonas Valanciunas 17, Danny Green 15, Serge Ibaka pa 11.

Najbolj razpoložen pri gostih, ki so v porazni prvi četrtini zaostajali za 17 točk, je bil DeAndre Jordan z 18 točkami in 15 skoki, Dončić je 22 točkam dodal pet skokov in štiri podaje, Wesley Matthews pa je zbral 21 točk.

“Naša obramba na začetku tekme je bila … grozna,” je dejal Jordan iz vrst teličkov, ki so izgubili še drugo tekmo zapored, in dodal: “Nismo prikazali takšne igre, kot so jo tekmeci.”

Dallas Mavericks se zdaj spet vračajo v domačo dvorano, saj bodo v nedeljo zvečer gostili Utah Jazz.