V Kitzbühelu po prvi vožnji vodi Zenhäusern, Hadalin na 12. mestu

Kitzbühel danes gosti moško slalomsko preizkušnjo za svetovni pokal, ki je zaradi slabe vremenske napovedi prehitela superveleslalomsko. Prvo vožnjo je od slovenske trojice najbolje opravil Štefan Hadalin, ki je vpisal 12. čas. Njegov zaostanek za vodilnim znaša 1,47 sekunde. V finale se je s 25. časom (+2,19) prebil tudi Žan Kranjec.

Najhitrejši v boju za denarno nagrado v višini 84.360 švicarskih frankov je bil Švicar Ramon Zenhäusern, ki je težko postavitev na klasični progi Ganslern prevozil s časom 55,22.

Za njim se je uvrstil presenetljivi zmagovalec wengenske slalomske klasike Francoz Noel Clement, ki se je na progi zadržal 12 stotink sekunde dlje, tretji čas je vpisal še en Francoz Alexis Pinturault (+0,17).

Najboljši smučar zadnjih osmih sezon Avstrijec Marcel Hirscher je deveti z zaostankom 88 stotink sekunde za vodilnim Švicarjem.

V težkih razmerah se je dobro odrezal 23-letni Vrhničan Štefan Hadalin, ki je bil 21. na startu. Hiter je bil v zgornjem delu, ob drugem merjenju vmesnega časa je imel celo tretji najhitrejši čas, za Zenhäusernom pa je zaostal zgolj šest stotink sekunde.

Največ je izgubil v spodnjem delu. Njegov zaostanek ob prihodu v cilj je zadoščal za deseti najhitrejši čas. Nato je izgubil še dve mesti. Najboljši Hadalinov dosežek v svetovnem pokalu je osmo mesto na slalomu 20. decembra lani v Saalbachu.

Sta pa manjši senzaciji pripravila tekmovalca s spodnjega dela startnega seznama. Švicar Sandro Simonet (+0,89) je s številko 45 skočil na deseto mesto, Bolgar Albert Popov, ki je bil doslej le dvakrat v točkah v svetovnem pokalu, pa je s številko 71 zaostal le šest desetink sekunde za peti čas prve vožnje.

V drugo vožnjo se je s startno številko 73 uspelo prebiti tudi Žanu Kranjcu, Jakob Špik pa je bil v skupini 39 tekmovalcev, ki prve vožnje niso končali.