Dončić zapravil priložnost, da bi se na svoji jubilejni petdeseti tekmi v ligi NBA znova zapisal v zgodovino

Luka Dončić za en koš zgrešil nov mejnik v ligi NBA.

Košarkarji Dallas Mavericks so sredi Manhattna dosegli šele peto zmago v gosteh v tej sezoni, Luka Dončić pa je zapravil priložnost, da bi se na svoji jubilejni petdeseti tekmi v ligi NBA znova zapisal v zgodovino.

Luka Dončić, ki je prvič nastopil v legendarni dvorani Madison Square Garden v New Yorku, je potreboval sedemnajst točk, da bi prešel mejo 1000 doseženih točk v ligi NBA, s čimer bi se izenačil z LeBronom Jamesom kot najmlajši igralec z toliko zadetimi točkami.

Dončić, ki ima sicer povprečje 20,4 točke, 6,9 skokov in 5,4 podaje, je proti Knicks dosegel 16 točk. Trojke je metal 2:9, skupni met je imel 7:19, v statistiko pa je vpisal še osem skokov in pet podaj.

Tako kot je imel Dončić svoje navijače v dvorani – na tekmo je prišlo približno sto Slovencev, ki živijo v ZDA, je bil tudi 40-letni Nemec Dirk Nowitzki deležen glasne podpore. Glede na to, da je bil zanj to verjetno zadnji obisk parketa v Madison Square Gardnu, so gledalci glasno pozdravili vsak njegov koš ali potezo. Na koncu je Nemec s 14 točkami postavil celo osebni rekord v tej sezoni.

Mavericks so do zmage prišli v tretji četrtini, ki so jo dobili s 35:23. Pred zadnjimi dvanajstimi minutami so tako imeli že dvajset točk prednosti. Prvo ime tekme je bil Dennis Smith, ki je drugič v karieri dosegel trojnega dvojčka – 13 točk, 10 skokov, 15 podaj.

Dallas, ki bo že čez 24 ur gostoval v Detroitu, nato pa 2. februarja v Clevelandu, je pri izkupičku 23-27, kar ga uvršča na 12. mesto na zahodu. Za osmim mestom, ki še vodi v končnico, zaostaja pet zmag.