Gajser na VN Italije osvojil tretje mesto

Novi svetovni prvak v motokrosu, Slovenec Tim Gajser na Hondi, je na dirki svetovnega prvenstva MXGP v Imoli osvojil končno tretje mesto. Drugi naslov svetovnega prvaka med elito je potrdil v prvi vožnji 15. dirke v sezoni, ko je osvojil peto mesto, v drugi vožnji je bil drugi. Zmagal je Nizozemec Glenn Coldenhoff (KTM).

Vozniku Honde bi za naslov sicer zadoščalo že osmo mesto v prvi vožnji.

Leta 2015 je Gajser postal svetovni prvak v razredu MX2, leto pozneje v svoji prvi sezoni v razredu MGXP pa je prvič osvojil naslov svetovnega prvaka v elitnem razredu.

Coldenhoff, ki je bil drugi v sobotnih kvalifikacijah, je odpeljal popolno dirko, saj je zmagal v obeh vožnjah. Skupno drugo mesto je z drugim in tretjim mestom osvojil Švicar Jeremy Seewer.

Drugi Slovenec v elitnem razredu je bil v drugi vožnji 20. in je osvojil eno točko.

V MX2 je tudi drugo vožnjo in tako VN Italije dobil Španec Jorge Prado (KTM).

Slovenec Jan Pancer (Yamaha) je po desetem mestu v prvi vožnji, v drugi osvojil 20. mesto in eno točko, skupno je zasedel 16. mesto, kar je njegova najboljša uvrstitev v letošnji sezoni.

Do konca sezone so na sporedu še tri preizkušnje, naslednja bo že prihodnji teden, ko bo dirka za VN Švedske v Uddevalli.