Dirka moto3 prekinjena zaradi nesreče v katero je bilo vpletenih kar pet motoristov

Marc Marquez padec

Prireditelji današnje dirke motociklističnega svetovnega prvenstva v razredu moto3 so morali tekmo prekiniti zaradi nesreče. Do trčenja je na dirkališču Ricarda Torme v Valencii prišlo že v drugem krogu, v nesrečo pa je bilo vpletenih kar pet dirkačev. Najbolj jo je skupil Italijan Dennis Foggia.

Italijan Dennis Foggia je obležal na pisti, potem ko ga je zadel motocikel Španca Carlosa Tataya, ki je izgubil nadzor med padcem, motocikel pa je pokopal še tri tekmovalce.

Dirka pa se je že začela z desetminutno zamudo, potem ko je Španec Aron Canet padel med krogom za ogrevanje.

Po prvih informacijah organizatorjev je Foggia pri zavesti, dirka pa se bo nadaljevala, ko očistijo stezo.