Nemško nogometno bundesligo je danes zasenčil incident navijačev Bayerna

Nemško nogometno bundesligo je danes zasenčil navijaški incident, po katerem se je tekma med Hoffenheimom in vodilnim Bayernom končala z desetminutnim protestnim podajanjem žoge igralcev obeh ekip. Incident so zakrivili navijači Bavarcev, sodnik je tekmo dvakrat prekinil. Na zelenici so bili sicer nemški prvaki prepričljivo boljši (6:0).

Navijaški incident se je zgodil na začetku drugega polčasa, ko so gostujoči navijači izobesili transparent z žaljivo vsebino, uperjen proti Dietmarju Hoppu. Ta je v domačem klubu največji vlagatelj oziroma podpornik, današnja navijaška akcija pa je že tretja podobna v zadnjem mesecu.

Podobne žaljive akcije so izvedli tudi navijači Borussie Mönchengladbach in Borussie Dortmund. Slednja je zaradi tega dobila denarno kazen, njeni navijači pa dvoletno prepoved vstopa na Hoffenheimov stadion.

Kot poroča nemška tiskovna agencija dpa, je današnja navijaška akcija Bayernovih pristašev celo znak solidarnosti z navijači Dortmunda.

Sodnik je moral tekmo, ki so jo na zelenici sicer prepričljivo dobili Bavarci, ki so takrat vodili že s 6:0, dvakrat prekiniti. Pred navijaško tribuno z gosti so šli tudi nogometaši in vodstvo Bayerna ter skušali prepričati svoje navijače, naj se umirijo in umaknejo sporni plakat.

Po drugi prekinitvi v 77. minuti je sodnik ekipi poslal z igrišča, ko pa sta se vrnili, zadnjih deset minut tekme ni bilo več nogometa. Igralci obeh moštev so si med seboj le prijateljsko podajali žoge, nato pa protestno akcijo proti obnašanju navijačev Bayerna nadaljevali še s skupnim obhodom igrišča. Ob robu zelenice pa sta, tudi v znak protesta, skupaj stala Hopp in predsednik bavarskega kluba Karl-Heinz Rummenigge.