Prva potrjena primera koronavirusa tudi v premier league, okužena igralec Chaleseja in trener Arsenala

Igralec londonskega Chelseaja Callum Hudson-Odoi in trener mestnega tekmeca Arsenala Mikel Arteta sta prva nogometna primera v elitnem angleškem ligaškem tekmovanju premier league, ki sta bila pozitivna na testu za novi koronavirus, so zapisale številne agencije.

Devetnajstletni Hudson-Odoi je v ponedeljek kazal simptome prehlada, izvid testa pa je pokazal, da je bil pozitiven za novi koronovirus. Vodstvo kluba iz zahodnega dela Londona je nemudoma izoliralo celotno moštvo, trenersko osebje in uslužbence kluba v skladu z britanskimi vladnimi zdravstvenimi smernicami, so sporočili iz Chelseaja.

Podobna novica je prišla iz severnega dela Londona, kjer domuje nogometno moštvo Arsenal. V glavni vlogi se je znašel strateg Arteta, ki je konec minulega leta prevzel strokovne vajeti pri topničarjih od svojega rojaka Unaija Emeryja.

Potem, ko je bil Arteta pozitiven na testu za novi koronovirus, je londonska ekipa že prestavila sobotno ligaško tekmo proti Brightonu, Španec pa je odšel v izolacijo.

“To je zares veliko razočaranje zame, na delo se bom vrnil takoj, ko mi bodo dovolili,” je v zvezi s tem dejal Arteta. Poleg njega so v karanteni tudi vsi nogometaši prve ekipe in uslužbenci kluba, ki bedijo nad elitno zasedbo iz severnega Londona.

Primerov bo bržkone še več. Iz preventivnih razlogov je v izolaciji tudi že francoski nogometaš Manchester Cityja Benjamin Mendy.

V Veliki Britaniji so do zdaj zabeležili 590 primerov okužbe z novim koronavirusom, deset oseb je podleglo bolezni covid-19.

Povezane teme

koronavirus, nogomet, novi koronavirus, premier league
Aktualno

Zaradi koronavirusa odpovedan letošnji Pohod ob žici

Organizatorji vsakoletne tradicionalne športno-rekreativne prireditve, ki zaznamuje pomlad v Ljubljani, so bili zaradi epidemije koronavirusa odpovedati letošnji, 64. Pohod – Pot ob žici in Tek trojk. Vest o odpovedi so objavili na uradni spletni strani pohod.si. Ob tem so zagotovil, da bo prireditev prihodnje leto med 6. in 8. majem.

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Rubrika Aktualno

Aktualno

Vreme: Pretežno jasno bo

Danes bo pretežno jasno, čez dan bo predvsem v vzhodnih krajih občasno zmerno oblačno. Ponekod bo še pihal veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem do 12 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.

Aktualno

V UKC Maribor nov vnos virusa v območje brez okužbe

V Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor so zabeležili nov vnos virusa covid-19 v območje, kjer se zdravijo bolniki z drugimi boleznimi in brez okužbe. Okuženi je bil bolnik s hudimi poškodbami prsnega koša. Prvo testiranje na okužbo z novim koronavirusom je pokazalo, da je negativen, po drugem testu pa se je izkazalo, da je pozitiven.