“Situacija je dramatična, strašljiva. Zdravniki se morajo odločiti, kdo bo živel in kdo umrl. Grozno je”

Italijanski košarkarski trener, dolga leta selektor Španije in trenutno pomočnik pri aktualnemu prvaku lige NBA Toronto Raptors, je v domači karanteni. Za španski radio Onda Cero je spregovoril o položaju v ligi NBA ter dodal, da se mu zdi nemogoče, da bi se olimpijske igre začele julija.

Sergio Scariolo je član ene od petih ekip, ki so zaradi stikov z igralcema Utah Jazz Rudyjem Gobertom in Donovananom Mitchellom, ki sta bila pozitivna na testih koronavirusa, v domači izolaciji. “Tudi mi smo bili testirani, vendar so bili izvidi negativni. Vseeno moramo ostati v domači karanteni,” pravi Scariolo.

“Položaj glede lige NBA je popolna neznanka. Tekme so odpovedane za nedoločen čas, verjetno pa kar dokončno za to sezono. Prvenstvo NCAA je praktično že končano, podobno pa neuradno sicer razmišlja tudi vodstvo lige NBA,” je dodal italijanski strokovnjak.

Scariolo je rojen v Brescii, na severu Italije, ki je najbolj prizadeto območje zaradi koronavirusa v Evropi. “Imam nekaj znancev, ki so pozitivni, a na srečo noben od njih ni v kritičnem stanju. Vsi moji prijatelji so dobro, vendar so že nekaj tednov zaprti v svojih domovih. Situacija je dramatična, strašljiva in vsi se bojijo najhujšega. Največja težava je v tem, da bolnišnicam primanjkuje osnovnih sredstev. Ni več postelj, aparatov za umetno dihanje, tako da se morajo zdravniki odločiti, kdo bo živel in kdo umrl. Grozno je, mi sporočajo,” je povedal Sergio Scariolo.

Novinar Onde Cero ga je nato vprašal, kaj misli o olimpijskih igrah v Tokiu, ki bi se morale začeti 24. julija in na katere se je Španije, katere selektor je Scarilo, uvrstila kot zmagovalec svetovnega prvenstva.

“Položaj v vseh državah ob izbruhu novega virusa je tako edinstven, da so vse napovedi več ali manj le ugibanja. Pravih podatkov nimamo in prav nihče ne more povedati, ali se bodo olimpijske igre začele po predvidenem razporedu. Moje osebno mnenje je, da je nemogoče, da bi se začele julija,” je zaključil Scariolo.

Povezane teme

italija, koronavirus, košarka, Sergio Scariolo
Aktualno

Zaradi koronavirusa odpovedan letošnji Pohod ob žici

Organizatorji vsakoletne tradicionalne športno-rekreativne prireditve, ki zaznamuje pomlad v Ljubljani, so bili zaradi epidemije koronavirusa odpovedati letošnji, 64. Pohod – Pot ob žici in Tek trojk. Vest o odpovedi so objavili na uradni spletni strani pohod.si. Ob tem so zagotovil, da bo prireditev prihodnje leto med 6. in 8. majem.

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Rubrika Aktualno

Aktualno

Vreme: Pretežno jasno bo

Danes bo pretežno jasno, čez dan bo predvsem v vzhodnih krajih občasno zmerno oblačno. Ponekod bo še pihal veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem do 12 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.

Aktualno

V UKC Maribor nov vnos virusa v območje brez okužbe

V Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor so zabeležili nov vnos virusa covid-19 v območje, kjer se zdravijo bolniki z drugimi boleznimi in brez okužbe. Okuženi je bil bolnik s hudimi poškodbami prsnega koša. Prvo testiranje na okužbo z novim koronavirusom je pokazalo, da je negativen, po drugem testu pa se je izkazalo, da je pozitiven.