Vreme: Jasno bo

Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, ob morju okoli 3 stopinje Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.

V torek bo sprva precej jasno, popoldne in zvečer pa bo oblačnost od severa naraščala. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 20, ob morju okoli 14 stopinj Celzija.

Obeti: V noči na sredo bo ponekod možna kakšna kaplja dežja, v sredo dopoldne pa se bo razjasnilo. Čez dan bo v notranjosti Slovenije nastalo nekaj spremenljive oblačnosti. Na Primorskem bo zapihala šibka burja. V četrtek bo sončno.

Vremenska slika: Nad vzhodno Evropo, severnim Sredozemljem in Balkanom je območje visokega zračnega tlaka. Nad naše kraje v višinah s šibkimi jugozahodnimi vetrovi doteka toplejši in suh zrak.

Napoved za sosednje pokrajine: Ponoči bo večinoma jasno. V torek bo sprva precej jasno, popoldne in zvečer pa bo oblačnost od severa naraščala. V krajih severno od nas bodo zvečer možne manjše plohe.

Povezane teme

Slovenija, vreme, vremenska napoved
Aktualno

Zaradi koronavirusa odpovedan letošnji Pohod ob žici

Organizatorji vsakoletne tradicionalne športno-rekreativne prireditve, ki zaznamuje pomlad v Ljubljani, so bili zaradi epidemije koronavirusa odpovedati letošnji, 64. Pohod – Pot ob žici in Tek trojk. Vest o odpovedi so objavili na uradni spletni strani pohod.si. Ob tem so zagotovil, da bo prireditev prihodnje leto med 6. in 8. majem.

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Rubrika Aktualno

Aktualno
koronavirus v sloveniji

Okužen morda kršil karanteno in pristal na izolski urgenci

V Zdravstvenem domu Lucija so dopoldne prejeli klic na pomoč od moškega, ki je bil na testu pozitiven na novi koronavirus in je morda kršil karanteno z odhodom na vikend v piransko občino, poročajo Primorske novice. Zaradi poslabšanja zdravja so ga morali z vikenda z rešilcem odpeljati na izolsko urgenco, od tam pa infekcijsko kliniko v Ljubljani.