Vreme: Danes bo sprva precej jasno, popoldne in zvečer pa bo oblačnost od severa naraščala

Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 20, ob morju okoli 14 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.

Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, možna bo kakšna kaplja dežja. Na Primorskem bo zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 6 stopinj Celzija. V sredo dopoldne se bo razjasnilo. Dan bo povečini sončen, v notranjosti Slovenije bo nastalo nekaj spremenljive oblačnosti. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 19, na Goriškem do 21 stopinj Celzija.

Obeti: V četrtek in petek bo sončno s popoldanskimi temperaturami okoli 20 stopinj Celzija.

Vremenska slika: Nad južno polovico Evrope je obsežno območje visokega zračnega tlaka. Majhno višinsko jedro hladnega zraka se bo ponoči od severa pomaknilo prek naših krajev. V višinah bo k nam prehodno dotekal nekoliko bolj vlažen zrak.

Napoved za sosednje pokrajine: Danes bo sprva precej jasno, popoldne in zvečer pa bo oblačnost od severa naraščala. V krajih severno od nas bo zvečer možna kakšna ploha. V sredo se bo dopoldne zjasnilo tudi v krajih južno od nas, čez dan bo delno jasno z občasno zmerno oblačnostjo. V Kvarnerju bo dopoldne pihala šibka burja.

Biovreme: Danes bo vremenski vpliv sprva ugoden, popoldne in zvečer se bo vremenska obremenitev nekoliko okrepila. V sredo popoldne bo zmerna vremenska obremenitev popustila.

Povezane teme

Slovenija, vreme
Aktualno

Zaradi koronavirusa odpovedan letošnji Pohod ob žici

Organizatorji vsakoletne tradicionalne športno-rekreativne prireditve, ki zaznamuje pomlad v Ljubljani, so bili zaradi epidemije koronavirusa odpovedati letošnji, 64. Pohod – Pot ob žici in Tek trojk. Vest o odpovedi so objavili na uradni spletni strani pohod.si. Ob tem so zagotovil, da bo prireditev prihodnje leto med 6. in 8. majem.

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Rubrika Aktualno

Aktualno
koronavirus v sloveniji

Okužen morda kršil karanteno in pristal na izolski urgenci

V Zdravstvenem domu Lucija so dopoldne prejeli klic na pomoč od moškega, ki je bil na testu pozitiven na novi koronavirus in je morda kršil karanteno z odhodom na vikend v piransko občino, poročajo Primorske novice. Zaradi poslabšanja zdravja so ga morali z vikenda z rešilcem odpeljati na izolsko urgenco, od tam pa infekcijsko kliniko v Ljubljani.