Ne nasedajte prevaram z zdravili proti koronavirusu

Od začetka izbruha covida-19 naraščata pojava spletne prodaje ponarejenih izdelkov, ki naj bi preprečili ali zdravili okužbo s koronavirusom, in zavajajoče prodaje po plenilskih cenah, so danes poudarili v Evropski komisiji. Nepošteni trgovci med drugim ponujajo maske, kape in razkužila.

Spletni goljufi denimo trdijo, da so zaloge nizke, in zato izdelke prodajajo po zelo visokih cenah.

Za reševanje tega vprašanja so Evropska komisija in nacionalni organi EU za varstvo potrošnikov začeli izvajati skupne ukrepe, ki vključujejo izmenjavo informacij, prizadevanja za usklajen pristop pri obravnavanju takšnih zavajajočih praks in ozaveščanje potrošnikov, so povedali v Bruslju.

“Ne bomo dopustili, da trgovci izkoriščajo strah potrošnikov, ki ga je povzročil izbruh koronavirusa v EU. Pozivam vse akterje, vključno s spletnimi tržnicami in družbenimi omrežji, da pomagajo pri boju proti takemu oderuškemu vedenju,” je zatrdil komisar za pravosodje in potrošnike Didier Reynders.

Komisija in pristojni organi držav članic bodo uporabili vsa svoja pooblastila za zatiranje nepoštenih trgovcev, je še zatrdil Reynders. Nekatere platforme, kot sta Amazon in Facebook, so prostovoljno že ukrepale proti tovrstnemu oglaševanju.

V naslednjih dneh bodo nacionalni organi EU za varstvo potrošnikov objavili tudi smernice za boljše odkrivanje problematičnih praks. V pomoč bodo pri usklajevanju ukrepov med vsemi nacionalnimi organi, trgovci in platformami ter bodo svetovale nacionalnim organom, kako hitro odstraniti lažne navedbe, so še napovedali.

Povezane teme

koronavirus v sloveniji, novi koronavirus, prevara
Aktualno

Zaradi koronavirusa odpovedan letošnji Pohod ob žici

Organizatorji vsakoletne tradicionalne športno-rekreativne prireditve, ki zaznamuje pomlad v Ljubljani, so bili zaradi epidemije koronavirusa odpovedati letošnji, 64. Pohod – Pot ob žici in Tek trojk. Vest o odpovedi so objavili na uradni spletni strani pohod.si. Ob tem so zagotovil, da bo prireditev prihodnje leto med 6. in 8. majem.

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Rubrika Aktualno

Aktualno

Vreme: Pretežno jasno bo

Danes bo pretežno jasno, čez dan bo predvsem v vzhodnih krajih občasno zmerno oblačno. Ponekod bo še pihal veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem do 12 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.

Aktualno

V UKC Maribor nov vnos virusa v območje brez okužbe

V Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) Maribor so zabeležili nov vnos virusa covid-19 v območje, kjer se zdravijo bolniki z drugimi boleznimi in brez okužbe. Okuženi je bil bolnik s hudimi poškodbami prsnega koša. Prvo testiranje na okužbo z novim koronavirusom je pokazalo, da je negativen, po drugem testu pa se je izkazalo, da je pozitiven.