Vreme: Postopno se bo delno razjasnilo

Dopoldne se bo postopno delno razjasnilo, popoldne pa bo v notranjosti nastalo nekaj spremenljive oblačnosti. Pihal bo okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 7, na Primorskem okoli 12 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.

V ponedeljek bo na zahodu sončno. Drugod bo deloma jasno, predvsem na vzhodu bo občasno tudi pretežno oblačno. Burja bo prehodno nekoliko oslabela, v notranjosti pa bo še pihal okrepljen severovzhodnik. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -2, na Primorskem okoli 2, najvišje dnevne od 2 do 5, na Primorskem do 10 stopinj Celzija.

Opozorilo: Od ponedeljka zjutraj bo burja na Primorskem v sunkih na izpostavljenih mestih presegala hitrost 100 kilometrov na uro. Nato bo nekoliko oslabela in se znova okrepila v noči na torek. Tudi drugod bo zelo vetrovno.

Obeti: V torek in sredo bo v notranjosti pretežno oblačno, več sonca bo na Primorskem. V sredo bo predvsem v vzhodni polovici države občasno rahlo snežilo. Še bo mrzlo in zelo vetrovno.

Vremenska slika: Nad severno polovico Evrope je obsežen anticiklon, v Sredozemlju pa je plitvo ciklonsko območje. Z severovzhodnim vetrom priteka k nam občutno hladnejši zrak.

Napoved za sosednje pokrajine: Danes bodo ponekod v krajih južno od nas in v Alpah še rahle padavine, v krajih vzhodno od nas ter ob Jadranu se bo delno zjasnilo. Pihal bo severovzhodnik, ob Jadranu pa zmerna do močna burja. V ponedeljek bo v krajih zahodno in severno od nas deloma jasno, drugod pretežno oblačno. V notranjosti Hrvaške bo popoldne rahlo snežilo ali deževalo. Pihal bo okrepljen severovzhodnik, ob Jadranu zmerna burja.

Biovreme: Danes bo vremenska obremenitev oslabela in postopoma ponehala. Tudi v ponedeljek bo vpliv vremena na počutje večinoma ugoden.

Povezane teme

Slovenija, vreme
Aktualno

Zaradi koronavirusa odpovedan letošnji Pohod ob žici

Organizatorji vsakoletne tradicionalne športno-rekreativne prireditve, ki zaznamuje pomlad v Ljubljani, so bili zaradi epidemije koronavirusa odpovedati letošnji, 64. Pohod – Pot ob žici in Tek trojk. Vest o odpovedi so objavili na uradni spletni strani pohod.si. Ob tem so zagotovil, da bo prireditev prihodnje leto med 6. in 8. majem.

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Rubrika Aktualno

Aktualno
koronavirus v sloveniji

Okužen morda kršil karanteno in pristal na izolski urgenci

V Zdravstvenem domu Lucija so dopoldne prejeli klic na pomoč od moškega, ki je bil na testu pozitiven na novi koronavirus in je morda kršil karanteno z odhodom na vikend v piransko občino, poročajo Primorske novice. Zaradi poslabšanja zdravja so ga morali z vikenda z rešilcem odpeljati na izolsko urgenco, od tam pa infekcijsko kliniko v Ljubljani.