Nekdanjemu dirkaču F1 umorili očeta

Nekdanjemu dirkaču v formuli 1, Rusu Vitaliju Petrovu, so v domovini v soboto umorili očeta, poroča ruska tiskovna agencija Tass. Enainšestdesetletni Aleksander Petrov naj bi bil žrtev politično motiviranega atentata. Vse okoliščine umora za zdaj še niso pojasnjene, še dodaja Tass.

Oče nekdanjega dirkača v F1 je v Rusiji veljal za uspešnega poslovneža, hkrati pa je bil tudi politično aktiven v domačem mestu Viborg, kjer so ga našli mrtvega.

Petrov je bil za ta konec tedna predviden kot glavni dirkaški komisar za VN Portugalske, po tragični novici pa je svoje mesto prepustil Portugalcu Brunu Correii in se nemudoma odpravil v domovino.

Zdaj 36-letni ruski dirkač je v formuli 1 dirkal tri sezone v letih 2010, 2011 in 2012 za Renault, Lotus in Caterham. Nastopil je na 57 dirkah, enkrat pa je stopil na stopničke na VN Avstralije leta 2011.