Meta Hrovat se je od sezone 2020/21 poslovila s stopničk v Lenzerheideju

Slovenska alpska smučarka Meta Hrovat je osvojila tretje mesto na ženskem veleslalomu v Lenzerheideju v Švici. Za slovo od sezone svetovnega pokala alpskih smučark je še četrtič v karieri stopila na oder za zmagovalke. To so njene druge stopničke v sezoni, potem ko je bila tretja tudi na veleslalomu za Zlato lisico v Kranjski Gori.

Tekmovalka iz Podkorena je vpisala še 281. stopničke za slovensko alpsko smučanje v svetovnem pokalu, 179. ženske. V svetovnem pokalu ima štiri uvrstitve na tretje mesto. V Lenzerheideju je 27. januarja 2018 osvojila prve stopničke v svetovnem pokalu.

Po prvem polčasu veleslalomskega finala je Hrovatova zaostajala zgolj za Američanko Mikaelo Shiffrin. Skupaj z Italijanko Marto Bassino, ki si je že pred finalom sezone svetovnega pokala zagotovila veleslalomski mali kristalni globus, si je delila deset stotink sekunde zaostanka.

V finalu pa se je na najvišjo stopničko zavihtela Novozelandka Alice Robinson, ki je bila po prvi vožnji četrta. A je na drugi progi nadoknadila zaostanek 77 stotink za Shiffrinovo, ki je bila na koncu druga.

Shiffrinova je zaostala 28 stotink sekunde. Zaostanek Hrovatove na tretjem mestu pa je znašal 48 stotink sekunde.

Na startu prve vožnje zadnje ženske tekme sezone je bilo sicer zgolj 19 tekmovalk. Po odstopih Ane Bucik in Švicarke Lare Gut-Behrami se je v finalu merilo 17 tekmovalk, le prva petnajsterica si je zagotovila še zadnje točke za svetovni pokal.

Za Hrovatovo je sezona vzponov in padcev. Začetek zime je bil obetaven. Na veleslalomu v Söldnu je bila šesta. Nato pa so začele težave s slabimi slalomskimi vožnjami, pred tekmama v Courchevelu je na treningu grdo padla ter utrpela poškodbo hrbta.

Sestavila se je za domači januarski vrhunec sezone, ko je na domači strmini stopila na oder za zmagovalke. Že z devetim mestom na veleslalomu za Zlato lisico je dokazala, da so težave s hrbtom preteklost, na drugem veleslalomu pa je zaostala zgolj za Bassinovo in Švicarko Michelle Gisin.

Na Kronplatzu je bila s petim mestom del elitne sedmerice. A težav ni bilo konec. Na svetovno prvenstvo v Cortino d’Ampezzo je prišla z visokimi cilji, ki pa se niso uresničili. Z odstopom v finalni vožnji so splavale po vodi tudi sanje o kolajni. Jasna pa je prinesla novo razočaranje.

Na ledeni ogrevalni progi pred začetkom veleslaloma je padla in se udarila v glavo, s sumom pretresa možganov pa je namesto na start prve vožnje morala domov. Na obeh slalomih v Areju je ostala brez uvrstitve v finale. Prvič po letih 2019 in 2020 tako ni bila del najboljše slalomske petindvajseterice ob koncu sezone.

Zato pa je najboljše prihranila povsem za konec koronske sezone 2020/21. V veleslalomskem seštevku zime je kot najboljša Slovenka osvojila deveto mesto.

Na osmih veleslalomih je zbrala 234 točk. Na vrhu razvrstitve zime v tej disciplini je Bassinova s 546 točkami, Shiffrinova je druga (-126), tretja je Francozinja Tessa Worley (-155).

Italijanka je v iztekajoči se sezoni dobila štiri veleslalome. Zmagala je na uvodnih dveh veleslalomih sezone v Söldnu in Courchevelu, dobila pa je tudi oba veleslaloma za Zlato lisico, ki sta bila po odpovedi mariborskih preizkušenj v Kranjski Gori.

Zmagovalka drugega veleslaloma v Courchevelu je bila Shiffrinova, na Kronplatzu je slavila Worleyjeva, v Jasni pa Vlhova, finalni pa je dobila 19-letna Robinsonova, ki je po Sőldnu (2019) in Kranjski Gori (2020) znova na najvišji stopnički.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti