Luka Dončić: “Zelo sem razočaran”

"Zelo sem razočaran," je dejal Dončić po in dodal: "To je vse, kar lahko rečem."

Slovenski košarkar Goran Dragić je v severnoameriški ligi NBA z Miami Heat slavil še šesto zmago na zadnjih sedmih tekmah. Miami je v gosteh s 107:98 premagal Portland, Dragić pa je prispeval sedem točk. Zato pa je praznih rok ostal Luka Dončić z Dallas Mavericks, ki so v domači dvorani 0,5 sekunde pred koncem izgubili (117:119) proti San Antoniu.

Bam Adebayo je proti Portland Trail Blazers dosegel 22 točk, Jimmy Butler jih je dodal 20, Miami, ki je nastopil brez poškodovanega Victorja Oladipa, pa je v zadnji četrtini vodil tudi za 20 točk.

Dragić je s klopi vstopil v igro in v 23 minutah zbral sedem točk ter po dva skoka in podaji.

Pri gostiteljih, ki so izgubili kar 17 žog, sta CJ McCollum in Norman Powell končala pri 17 točkah.

Naslednja tekma v nizu štirih gostovanj Miami čaka v torek, ko se bo pomeril s Phoenix Suns.

Medtem pa je Dončić v “domačem” Teksasu ostal praznih rok proti San Antonio Spurs, ki so s košem DeMarja DeRozana 0,5 sekunde pred koncem zapečatili zmago s 119:117.

Dončić je sicer po njegovem košu še poskušal z metom s polovice igrišča, a je bil njegov poskus daleč od uspeha; skupno je slovenski zvezdnik, ki je sicer zbral 29 točk, z razdalje zadel le dva od osmih metov.

DeRozan pa je poleg odločilnega koša kar 27 od svojih skupno 33 točk dosegel v drugem polčasu in pomagal ostrogam do prve zmage po petih zaporednih porazih. Ekipi sta se sicer 12-krat izmenjali v vodstvu, desetič sta bili po košu Dončića izenačeni 19 sekund pred koncem.

“Zelo sem razočaran,” je dejal Dončić po porazu in dodal: “To je vse, kar lahko rečem.”

Po osmih zaporednih zmagah so poraz doživeli tudi Denver Nuggets, katerih član je Slovenec Vlatko Čančar. Na domači tekmi proti Boston Celtics so klonili s 87:105, Čančar je za dve minuti vstopil v igro, a se ni vpisal med strelce.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti