Trstenjakova bo branila olimpijski naslov

Slovenska judoistka Tina Trstenjak se je na olimpijskih igrah v Tokiu uvrstila v finale v kategoriji do 63 kg. V polfinalu je bila po iponu boljša od Italijanke Marie Centracchio. V boju za drugo zlato kolajno na OI se bo pomerila proti Francozinji Clarisse Agbegnenou, ki je v drugem polfinalu premagala Kanadčanko Catherine Beauchemin-Pinard.

Tridesetletna Celjanka se bo v kultni judoistični dvorani Budokan v finalu borila za drugo zlato kolajno, potem ko je pred petimi leti slavila v Riu. V finalu je takrat premagala prav Francozinjo Agbegnenoujevo.

Trstenjakova je polfinalno borbo dobila z iponom, potem ko ji je uspel odločilni prijem na tatamiju. Po desetih sekundah na hrbtu je Italijanka, sicer 27. na svetovni lestvici, morala priznati premoč slovenski judoistki.

Trstenjakova je v prvem krogu po 6:14 minute oziroma 2:14 minute dodatnega boja za zlato točko ugnala Južnokorejko Heeju Han. V drugem krogu je nato po dveh vazarijih 23 sekund pred iztekom rednega dela vseeno zanesljivo premagala Španko Cristino Cabana Perez. V četrtfinalu je bila po podaljšku boljša še od Venezuelke Anriquelis Barrios.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti