Benjamin Savšek blestel v kvalifikacijah Augsburga

Kategorija: Drugi športi Fri, 23 Jun 2017 18:30:00 +0200 Augsburg - Z najhitrejšo vožnjo kvalifikacij se je v Nemčiji izkazal kanuist Benjamin Savšek, za Slovenijo pa je odlično petkovo popoldne, saj je v finala napredovalo kar deset slovenskih slalomistov na divjih vodah.  V zadnji disciplini kvalifikacij je za najboljši slovenski dosežek dneva poskrbel Savšek, ki je na olimpijski progi iz leta 1972 postavil najboljši čas in se bo v nedeljskem polfinalu na progo podal kot zadnji. Odlični so bili tudi preostali slovenski kanuisti. Luka Božič je uvodni dan tekmovanja zasedel deveto mesto, Anže Berčič je bil enajsti, Jure Lenarčič pa 16. Razlike med vodilnimi kanuisti so bile majhne, saj je zmagovalec prve tekme svetovnega pokala pretekli teden v Pragi Sideris Tasiadis na drugem mestu za Savškom zaostal le za 45 stotink sekunde, tretjeuvrščeni Nemec Nico Bettge pa 66 stotink. V kvalifikacijah ...

Kategorija: Drugi športi Fri, 23 Jun 2017 18:30:00 +0200 Augsburg – Z najhitrejšo vožnjo kvalifikacij se je v Nemčiji izkazal kanuist Benjamin Savšek, za Slovenijo pa je odlično petkovo popoldne, saj je v finala napredovalo kar deset slovenskih slalomistov na divjih vodah.  V zadnji disciplini kvalifikacij je za najboljši slovenski dosežek dneva poskrbel Savšek, ki je na olimpijski progi iz leta 1972 postavil najboljši čas in se bo v nedeljskem polfinalu na progo podal kot zadnji. Odlični so bili tudi preostali slovenski kanuisti. Luka Božič je uvodni dan tekmovanja zasedel deveto mesto, Anže Berčič je bil enajsti, Jure Lenarčič pa 16. Razlike med vodilnimi kanuisti so bile majhne, saj je zmagovalec prve tekme svetovnega pokala pretekli teden v Pragi Sideris Tasiadis na drugem mestu za Savškom zaostal le za 45 stotink sekunde, tretjeuvrščeni Nemec Nico Bettge pa 66 stotink. V kvalifikacijah …