Dončić na prvi tekmi pred domačimi gledalci navdušil Ameriko: Uspel mu je izjemen dosežek (Video)

Igralci Dallas Mavericks so v severnoameriški košarkarski ligi doma s 140:136 premagali Minnesoto Timberwolves, na prvi tekmi v domači dvorani pa je gledalce navduši slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je bil s 26 točkami najboljši strelec zmagovalcev. Ekipa Miami Heat je izgubila s Charlotte Hornets s 112:113, Goran Dragič pa je zadel 20 točk.

Za ogled vstavljene vsebine morate omogočiti shranjevanje piškotkov v napravi

Dončić je v 36 minutah za 26 točk zadel štiri trojke, imel je še šest skokov, tri podaje, dve ukradeni žogi in blokado. Poleg njega se je izkazal še drugi najstnik v vrstah domačih Dennis Smith Jr. ter dosegel 19 točk, šest podaj in tri skoke.

V Miamiju pa so domačini z Dragićem klonili v samem zaključku, saj jim ni uspelo zaustaviti Kembe Walkerja, ki je ne le zadel 39 točk in bil prvi mož dvoboja, ampak je tudi pol sekunde pred koncem s prostega meta postavil končni izid. Dragić je v 39 minutah ob 20 točkah prispeval še sedem podaj in štiri skoke ter bil drugi strelec gostiteljev.