Na biotehniški fakulteti razneslo epruveto

Na oddelku za biologijo ljubljanske biotehniške fakultete se je v sredo med redno vajo študentov magistrskega programa zgodila nesreča. Vaje so izvajali v štirih skupinah, v eni od skupin je prišlo do pregretja epruvete z vodikovim peroksidom, pri čemer jo je razneslo. Nekaj študentov se je lažje poškodovalo.

Kot so danes sporočili s fakultete, so ob dogodku takoj obvestili reševalce in gasilce, ki so oskrbeli študente in obe vodji vaj ter jih prepeljali na urgenco v ljubljanski univerzitetni klinični center. Dve študentki in asistentka, ki je vodila vaje, so bile poškodovane po obrazu, štiri pa po rokah, poškodbe k sreči niso bile hude.

Dve uri po pregledu so se vsi vrnili na fakulteto, po besedah vseh resnih poškodb ali posledic ni bilo. Vsi prisotni na vajah pa so se močno prestrašili. Dogodek so popisali in si ogledali policisti in kriminalisti ter odnesli pisna navodila za vaje, so še sporočili s fakultete.

Povezane teme

biotehniška fakulteta, nesreča, policija, Slovenija
Aktualno

Zaradi koronavirusa odpovedan letošnji Pohod ob žici

Organizatorji vsakoletne tradicionalne športno-rekreativne prireditve, ki zaznamuje pomlad v Ljubljani, so bili zaradi epidemije koronavirusa odpovedati letošnji, 64. Pohod – Pot ob žici in Tek trojk. Vest o odpovedi so objavili na uradni spletni strani pohod.si. Ob tem so zagotovil, da bo prireditev prihodnje leto med 6. in 8. majem.

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Rubrika Aktualno

Aktualno
koronavirus v sloveniji

Okužen morda kršil karanteno in pristal na izolski urgenci

V Zdravstvenem domu Lucija so dopoldne prejeli klic na pomoč od moškega, ki je bil na testu pozitiven na novi koronavirus in je morda kršil karanteno z odhodom na vikend v piransko občino, poročajo Primorske novice. Zaradi poslabšanja zdravja so ga morali z vikenda z rešilcem odpeljati na izolsko urgenco, od tam pa infekcijsko kliniko v Ljubljani.