Vreme: Danes bo pretežno jasno in toplo

Popoldne bo ponekod zapihal južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj Celzija, je zapisano na spletnih straneh Agencije RS za okolje.

V petek bo pretežno jasno, popoldne bo pihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 5, topleje bo ponekod v višjih legah ter ob morju, najvišje dnevne pa bodo od 16 do 22 stopinj Celzija.

Obeti: V soboto se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo kakšna ploha možna v zahodnih krajih, popoldne in v noči na nedeljo se bodo krajevne padavine pojavljale tudi drugod. V noči na nedeljo se bo meja sneženja lahko ponekod spustila do nižin. Na Primorskem bo zapihala burja.

V nedeljo zjutraj bodo padavine povsod ponehale. Čez dan se bo jasnilo. Občutno hladneje bo, pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem burja.

Vremenska slika: Nad srednjo in jugovzhodno Evropo je območje visokega zračnega tlaka. V višinah se nad nami ob šibkih vetrovih zadržuje topel in suh zrak.

Napoved za sosednje pokrajine: Danes in v petek bo pretežno jasno in precej toplo.

Biovreme: Vremenski vpliv bo na počutje in razpoloženje ljudi ugoden in spodbuden.

Povezane teme

Slovenija, vreme
Aktualno

Zaradi koronavirusa odpovedan letošnji Pohod ob žici

Organizatorji vsakoletne tradicionalne športno-rekreativne prireditve, ki zaznamuje pomlad v Ljubljani, so bili zaradi epidemije koronavirusa odpovedati letošnji, 64. Pohod – Pot ob žici in Tek trojk. Vest o odpovedi so objavili na uradni spletni strani pohod.si. Ob tem so zagotovil, da bo prireditev prihodnje leto med 6. in 8. majem.

Aktualno

Ministrstvo Slovence spodbuja: “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize”

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano spodbuja prebivalce Slovenije, ki imajo možnost za obdelavo vrtov, gredic in njiv, naj to v čim večji možni meri izkoristijo. “Vrtnarite! Tudi z zdravimi domačimi pridelki z naših vrtov boste prispevali k premagovanju trenutne krize,” so zapisali v današnjem sporočilu za javnost.

Rubrika Aktualno

Aktualno
koronavirus v sloveniji

Okužen morda kršil karanteno in pristal na izolski urgenci

V Zdravstvenem domu Lucija so dopoldne prejeli klic na pomoč od moškega, ki je bil na testu pozitiven na novi koronavirus in je morda kršil karanteno z odhodom na vikend v piransko občino, poročajo Primorske novice. Zaradi poslabšanja zdravja so ga morali z vikenda z rešilcem odpeljati na izolsko urgenco, od tam pa infekcijsko kliniko v Ljubljani.