Prvi vrhunec svetovnega prvenstva v alpskem smučanju v Cortini d’Ampezzo je pripadel Avstrijcem

Vincent Kriechmayr je svetovni prvak v smuku. Na progi Vertigine (Vrtoglavica) je kot prvi na startu postavil najboljši čas in ga obranil do konca. Nemec Andreas Sander je zaostal zgolj stotinko za srebro. Švicarju Beatu Feuzu je pripadel boj za bron.

Zaostanek Feuza je na tretjem mestu znašal 18 stotink sekunde.

To je druga zlata kolajna na svetovnem prvenstvu v Cortini d’Ampezzo za Kriechmayrja. V četrtek je dobil že uvodno preizkušnjo prvenstva moški superveleslalom na progi Vertigine.

Kriechmayr je naslov prvaka v kraljevski disciplini osvojil z najmanjšo razliko le stotinke sekunde.

Na startu so bili trije Slovenci. Boštjan Kline je osvojil 15. mesto (+1,45). Uvrstitev v petnajsterico mu prinaša tudi dragocene točke za startno listo za prihodnjo sezono svetovnega pokala.

Miha Hrobat je bil z zaostankom 2,20 sekunde 23. Savinjčan Nejc Naraločnik je svoj smukaški debi na SP tako kot na superveleslalomu končal pred ciljem, ni ujel naslednjih vrat, in je odstopil.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti