Zasledovalna tekma Jacquelinu, najboljši Slovenec Dovžan na 23. mestu, Fak 35.

Francoz Emilien Jacquelin je zmagovalec 12,5 km dolge zasledovalne preizkušnje na biatlonskem svetovnem prvenstvu na Pokljuki. Drugo mesto je pripadlo Švedu Sebastianu Samuelssonu (+ 7,3/0), tretje pa Norvežanu Johannesu Thingnesu Boeju (+ 8,1/2). Najboljši Slovenec je bil znova Miha Dovžan (+ 3:07,4/3) na 23. mestu. Jakov Fak (+ 3:58/4) je bil 35.

Zmagovalec petkovega sprinta, Šved Martin Ponsiluoma, je že po prvem streljanju in dveh zgrešenih tarčah ponudil priložnost zasledovalcem, v ospredju pa so prevladovali Norvežani, Francozi in Švedi. V drugem krogu sta kot hitrejša tekača pospešila Jacquelin in mlajši od bratov Boe, po streljanju pa se je odlepil Francoz, ki je izkoristil zgrešen strel Johannesa Thingnesa Boeja.

Jacquelin, ki je v petek napovedal boj za zlato, je bil prepričljiv tudi v nadaljevanju in se veselil drugega naslova svetovnega prvaka, potem ko je bil v tej disciplini že lani najboljši v Anterselvi. Na Pokljuki pa je bil tudi že tretji v sprintu. To sta tudi njegovi edini posamični zmagi v svetovnem pokalu.

Drugo mesto je v zaključnem sprintu osvojil 23-letni Samuelsson, olimpijski podprvak v zasledovanju, ki je bil poleg Jacquelina nezgrešljiv na strelišču. V zadnjem krogu pa si je srebro zaslužil, saj je v sprintu dobil neposredni obračun s prvim biatloncem sezone Boejem.

Sprinterski prvak Šved Martin Ponsiluoma je že na prvem streljanju zgrešil dvakrat, na tekmi kar šestkrat, kar ga je uvrstilo na končno 13. mesto.

Najboljši slovenski tekmovalec je bil znova Miha Dovžan. Po 25. mestu v sprintu je tokrat s tremi zgrešenimi streli zasedel 23. mesto in prišel do druge najboljše uvrstitve v svetovnem pokalu. Znova je razočaral Jakov Fak, ki je takoj po startu padel in izgubil nekaj dodatnih sekund. Streljanje leže je opravil brezhibno, stoje pa je zgrešil po dvakrat in tako kot v sprintu končal na 35. mestu.

“V bistvu sem presenečen, da tekaško lahko držim stik tudi z najboljšimi. Super, da mi je to uspelo ravno na domači Pokljuki. Na strelišču je bilo težko, veter se je vrtinčil, a priznam, da sem na tekmi užival, ker mi tek res gre. Vesel sem tudi, da so bile temperature prijetne. Res tak dan, kot si ga le želiš. Upam, da mi tudi na posamični tekmi uspe osvojiti kakšno točko za skupinski start,” je o tekmi povedal najboljši Slovenec Miha Dovžan.

“Pri streljanju sem imel nekaj težav s svetlobo. V senci sem zgrešil štirikrat. Tek spet ni šel. Imel sem občutek, da gredo vsi z lahkoto mimo mene in ko daš vse od sebe, se takrat ne počutiš dobro. Dobro, da imam zdaj malo počitka pred posamično tekmo, saj me čakajo štirje starti in vsak atom moči bo dobrodošel,” je bil predvsem s tekom nezadovoljen Fak.

Rok Tršan (+ 5:03,6/3) je bil 47., Klemen Bauer pa je ostal brez uvrstitve, potem ko so ga najboljši ujeli za cel krog.

“Prva ocena je za vsakega različna. Dovžan je naredil super tekmo, škoda tistih dveh zgrešenih strelov stoje, ker vemo, da zna streljati bolj čisto. To, da mu je uspelo izboljšati mesto iz sprinta, je v tej konkurenci potrditev dobre forme. Glede Jakova težko povem veliko, dokler ne bom govoril z njim, vendar na progi ni bil videti dobro. Gotovo pa to ni to, kar je pričakoval. Rok je napredoval tistih nekaj mest in bil malo bolj živahen. Je pa zgrešil kakšen strel preveč za točke. Bauer pa po prebolelem covidu ni tisti pravi in moramo razmisliti, ali bi sploh še kaj startal tukaj ali bi ga poslali na dober trening,” je tekmo ocenil slovenski trener Uroš Velepec.

Ob 15.30 bo na Pokljuki na vrsti še ženska zasledovalna preizkušnja.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti