Los Angeles Rams v super bowlu premagali Cincinnati Bengals

Los Angeles Rams so postali prvaki lige ameriškega nogometa NFL. V velikem finalu, super bowlu, so s 23:20 na domačem stadionu premagali Cincinnati Bengals. Odločilni zadetek za zmago je 1:25 minute pred koncem dosegel Cooper Kupp.

Ovni so v zadnjih letih vložili velike zneske v selitev v Los Angeles in sestavo sanjske ekipe, ki bi v mesto angelov pripeljalo naslov. V nocojšnjem finalu so spisali hollywoodski zgodbo, ko so v drugem polčasu premagali težave v lastnih vrstah in nadoknadili zaostanek za zmago.

Los Angeles je v prvem polčasu hitro povedel s 13:3, a je Cincinnati do konca tretje četrtine to preobrnil v prednost 20:16. Sledila je dramatična zadnja četrtina, v kateri je zadetek Los Angelesa tik pred koncem odločil zmagovalca.

S “touchdown” zadetkom Kuppa, ki je bil po tekmi imenovan za najkoristnejšega igralca tekme, se je poplačal veliki vložek moštva iz Los Angelesa v zadnjih letih.

A pred tem je v drugem polčasu kazalo, kot da se bodo za Los Angeles po zadnjem porazu leta 2018 v super bowlu sanje znova sesule v prah. Že v prvem polčasu se je poškodovala ena največjih pridobitev v tej sezoni, lovilec Odell Bechkam mlajši. Napad ovnov pa po njegovi poškodbi in vodstvu s 13:3 ni več stekel.

Na drugi strani je Cincinnati našel ritem v napadu in potrdil, zakaj je druščina okoli podajalca Joeja Burrowa klub prvič po več kot 30 letih popeljala v veliki finale. S serijo 17:0 so v tretji četrtini povedli s 20:13.

A ko je tekma že uhajala iz rok Los Angelesa, se je najprej prebudila obramba ovnov z dominantnima Aaronom Donaldom in Vonom Millerjem v ospredju. Ta je končno uspela ustaviti Burrowa. Na drugi strani pa so se počasi sestavile tudi povezave v napadu pod taktirko podajalca Matthewa Stafforda.

Ovni so tako še pred koncem tretje četrtine z zadetim prostim strelom zmanjšali zaostanek na 16:20, nato je v zadnji četrtini sledil boj za prevlado na igrišču. Tega je naposled dobila domača ekipa, ko je v zadnjih minutah sestavila napad, dolg 75 jardov, ki ga je z ulovljeno žogo po kratki podaji v končno cono kronal Kupp.

Na drugi strani je nato Donald še zadnjič v večeru prekinil napad bengalskih tigrov in slavje domače ekipe se je lahko začelo.

“Zelo sem vesel. Tako močno sem si želel ta naslov. Dolgo sem ga sanjal,” je dejal 130-kilogramski orjak Donald, ki je že nekaj let nočna mora podajalcev v ligi. “Na koncu smo naredili vse, da bi ustavili Burrowa,” je dejal.

Zaključek sezone je medtem Kupp opisal z eno besedo: “Neverjetno”. Prvi lovilec sezone tako po ujetih žogah, doseženih jardih in zadetkih je bil ob osvojenem naslovu nagrajen še z naslovom MVP finala.

Veselja ni mogel skriti niti Stafford, ki se je v začetku sezone preselil iz enega najslabših ekip v ligi Detroit Lions, zato da bi lahko resno posegel v boj po naslovu. “Tako sem ponosen na to ekipo. Nešteto igralcev v tej ekipi si zasluži ta naslov, saj so dali vse od sebe za to zmago,” je dejal 34-letni Stafford.

Da je bilo na stadionu, ki so ga odprli septembra 2020 in ki lahko za super bowl sprejme 100.240 ljudi, vse še bolj zvezdniško za enega največjih vsakoletnih športnih dogodkov, so med polčasoma nastopili mojstri rim Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige in Kendrick Lamar. Himno je pred začetkom tekme zapela pevka “kantrija” Mickey Guyton.s

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti