Šok za Dončića! Izključen že v tretji četrtini, a to še ni vse … Poglejte to norišnico

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je bil ponoči v severnoameriški ligi NBA v dresu Dallas Mavericks izključen ob porazu s 106:116 proti Minnesota Timberwolves. Triindvajsetletni Ljubljančan je pred tem v 28 minutah na gostujočem parketu dosegel 19 točk ob šestih skokih in sedmih podajah.

Izključen je bil tudi trener Dallasa Jason Kidd, ki je želel ob koncu tretje četrtine zaščititi slovenskega zvezdnika. Ta se je pred tem pritoževal nad odločitvijo sodnika Rodneyja Motta, nato pa v hipu prejel dve tehnični napaki, s čimer si je prislužil izključitev.

“Ne bom lagal, zaslužil sem si prvo tehnično napako, zagotovo pa ne druge. Resnično sem bil šokiran zaradi izključitve,” je po tekmi, kot ga citira spletna stran NBA, dejal Dončić.

Njegov trener se je novinarske konference udeležil zgolj zaradi pravil. “Plačal sem že globo, ne bi rad plačeval še več. Bili so boljša ekipa in iz tega bomo izhajali za naprej. Hvala, da ste prišli,” je na kratko nagovoril zbrane poročevalce.

S tem težav ekipe iz Teksasa še ni bilo konec, saj se je kasneje poškodoval tudi Dorian Finney-Smith. Ta je začutil bolečino v preponi. Za zdaj še ni jasno, kako dolgo bo moral 29-letnik počivati.

Obe ekipi sta bili že tako precej oslabljeni. Pri Dallasu so zaradi bolezni ali poškodb manjkali Tim Hardaway, Josh Green, Maxi Kleber in Dwight Powell. Pri Minnesoti ni bilo Rudyja Goberta, Karl-Anthonyja Townsa, Kyla Andersona, Taureana Princea in Jordana McLaughlina.

Dvoboj je sicer bolje začel Dallas, ki je po prvi četrtini vodil za devet točk, nato pa se je v drugi vse ustavilo. Volkovi so bili v tem delu igre uspešnejši s 36:14, obenem pa so dobro ustavljali Dončića, ki je iz igre pred izključitvijo zadel le pet od 17 metov, od tega tri od osmih za tri točke.

Tudi v tretji četrtini je Minnesota prevladovala, povišala prednost na 20 točk, ob odhodu prvega zvezdnika teličkov s parketa pa je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma.

Za ogled vstavljene vsebine morate omogočiti shranjevanje piškotkov v napravi

Najboljši strelec Dallasa je bil na koncu Spencer Dinwiddie z 20 točkami, Davis Bertans je s klopi zadel šest trojk in dvoboj končal z 18 točkami. Pri domačih sta po 27 točk dosegla Anthony Edwards (13 skokov, 9 asistenc) in Naz Reid (13 skokov).

Minnesota ima po današnji zmagi boljše razmerje zmag in porazov (16-15) in je napredovala na osmo mesto zahodne konference, Dallas (15-16) pa je zdrsnil na deseto.

Tekmeca se bosta v isti dvorani vnovič srečala v noči s srede na četrtek.

Na vzhodu so na vrhu Milwaukee Bucks (22-8). Ti so na krilih Giannisa Antetokounmpa premagali New Orleans Pelicans (18-12) s 128:119. Grški zvezdnik je dvoboj končal z 42 točkami in desetimi skoki, Brook Lopez se je ustavil pri 30 točkah. Za domače pelikane je Jonas Valančiunas dosegel 37 točk ob 18 skokih.

Tretje mesto na vzhodu zasedajo Cleveland Cavaliers (21-11). Ti so zanesljivo ugnali Utah Jazz s 122:99. Derbi kamerunskih košarkarjev so s 104:101 po podaljšku proti Toronto Raptors (13-18) dobili Philadelphia 76ers (17-12). Pri zmagovalcih je Joel Embiid dosegel 28 točk ob 11 skokih.

Phoenix Suns (19-12) so na zahodu napredovali na tretje mesto, potem ko so s 130:104 ugnali Los Angeles Lakers (13-17). Pri jezernikih sta poleg dlje časa odsotnega Anthonyja Davisa manjkala tako LeBron James kot Russell Westbrook.

Shai Gilgeous-Alexander (35 točk) pa je ob pisku sirene zagotovil zmago Oklahoma City Thunder (13-18) proti Portland Trai Blazers (17-14) s 123:121.

V noči na sredo bosta igrali ekipi preostalih Slovencev v NBA. Goran Dragić bo s Chicago Bulls gostoval pri nekdanji ekipi Miami Heat, medtem ko bo Vlatko Čančar z Denver Nuggets na derbiju vrha zahodne konference gostil Memphis Grizzlies.

I.R.V. d.o.o.      O nas      Pogoji uporabe      Oglaševanje      O piškotkih      Nastavitve zasebnosti