1. SNL: Maribor ušel Olimpiji že za šest točk

Kategorija: Nogomet Tue, 07 Mar 2017 17:55:00 +0100 Nova Gorica - Vodilni slovenski nogometni prvoligaš Maribor je v zadnji tekmi 23. kola državnega prvenstva izkoristil nedeljski Olimpijin spodrsljaj (domač poraz z 2:4 proti Rudarju) in ji na razpredelnici pobegnil že za šest točk. Nov točkovni sveženj je osvojil na neugodnem gostovanju pri Gorici z zmago s 4:2, čeravno dvoboja, ki so ga zaradi razmočenega igrišča s sobote prestavili na danes, ni najbolje začel. Že po četrt ure so namreč Primorci vodili. Mladega Nigerijca Bedeja Osujija je v kazenskem prostoru zrušil vratar Jasmin Handanović, najstrožjo kazen je izkoristil Miran Burgić. A že na glavni odmor so s prednostjo odšli »vijolični«. V 35. minuti je Dare Vršič unovčil terensko premoč, izkoristil podajo Milivoja Novakovića in izenačil, le sedem minut pozneje pa ponovil scenarij in zadel še drugič. V 59. minuti je imel ...

Kategorija: Nogomet Tue, 07 Mar 2017 17:55:00 +0100 Nova Gorica – Vodilni slovenski nogometni prvoligaš Maribor je v zadnji tekmi 23. kola državnega prvenstva izkoristil nedeljski Olimpijin spodrsljaj (domač poraz z 2:4 proti Rudarju) in ji na razpredelnici pobegnil že za šest točk. Nov točkovni sveženj je osvojil na neugodnem gostovanju pri Gorici z zmago s 4:2, čeravno dvoboja, ki so ga zaradi razmočenega igrišča s sobote prestavili na danes, ni najbolje začel. Že po četrt ure so namreč Primorci vodili. Mladega Nigerijca Bedeja Osujija je v kazenskem prostoru zrušil vratar Jasmin Handanović, najstrožjo kazen je izkoristil Miran Burgić. A že na glavni odmor so s prednostjo odšli »vijolični«. V 35. minuti je Dare Vršič unovčil terensko premoč, izkoristil podajo Milivoja Novakovića in izenačil, le sedem minut pozneje pa ponovil scenarij in zadel še drugič. V 59. minuti je imel …