Ana Petrušić pokleknila šele v finalu

Kategorija: Drugi športi Sun, 18 Sep 2016 10:00:00 +0200 Varšava - Slovenska tekmovalka Ana Petrušić je poskrbela za lep uspeh na preizkušnji svetovnega pokala v olimpijskem tekvondoju v Varšavi, saj je v kategoriji do 49 kilogramov zasedla drugo mesto. Njena pot do finala je bila brezmadežna, tam pa je morala premoč priznati komaj 17-letni Turkinji z nemškim potnim listom Sühedi Nur Güler. Uvodoma je bila 20-letna Slovenka, ki se je maja v Montreuxu okitila z naslovom evropske podprvakinje, prosta, v drugem kolu pa je suvereno odpravila Italijanko Ginevro Graf. Precej bolj negotov je bil polfinalni obračun z Madžarko Claudio Lipcsei, v dvoboju za zlato odličje in za deset točk svetovne lestvice pa je pokleknila pred nemško najstnico, ki se je veselila največjega uspeha doslej v članski konkurenci. »Na nek način sem bila zadovoljna z vsako borbo. Prva je vselej najtežja, zato ...

Kategorija: Drugi športi Sun, 18 Sep 2016 10:00:00 +0200 Varšava – Slovenska tekmovalka Ana Petrušić je poskrbela za lep uspeh na preizkušnji svetovnega pokala v olimpijskem tekvondoju v Varšavi, saj je v kategoriji do 49 kilogramov zasedla drugo mesto. Njena pot do finala je bila brezmadežna, tam pa je morala premoč priznati komaj 17-letni Turkinji z nemškim potnim listom Sühedi Nur Güler. Uvodoma je bila 20-letna Slovenka, ki se je maja v Montreuxu okitila z naslovom evropske podprvakinje, prosta, v drugem kolu pa je suvereno odpravila Italijanko Ginevro Graf. Precej bolj negotov je bil polfinalni obračun z Madžarko Claudio Lipcsei, v dvoboju za zlato odličje in za deset točk svetovne lestvice pa je pokleknila pred nemško najstnico, ki se je veselila največjega uspeha doslej v članski konkurenci. »Na nek način sem bila zadovoljna z vsako borbo. Prva je vselej najtežja, zato …