Brazilija in Francija za naslov zmagovalcev svetovne lige v odbojki

Kategorija: Drugi športi Sat, 08 Jul 2017 10:54:00 +0200 Curitiba - Znana sta finalista letošnje odbojkarske svetovne lige v Curitibi. Za naslov zmagovalcev svetovne lige se bo v nedeljskem finalu domača Brazilija pomerila z reprezentanco Francije. V sinočnjih odločilnih tekmah so Francozi s 3:1 (19, -22, 19, 21) premagali Kanadčane, Brazilci pa so nadigrali reprezentante Združenih držav Amerike s 3:1 (20, -23, 20, 19). Tekma za tretje mesto bo prav tako v nedeljo, ko se bosta v severnoameriškem spopadu udarila poraženca polfinalnih obračunov ZDA in Kanada. Letošnji finale elitne odbojkarske svetovne lige naj bi bil zadnji po starih pravilih. Mednarodna odbojkarska zveza FIVB namreč na podlagi neuradnih podatkov načrtuje spremembe, ki bi bile v škodo slovenski moški reprezentanci. Slovenski odbojkarji so na zaključnem turnirju drugega razreda svetovne lige osvojili prvo mesto, potem ko so 25. junija na finalni tekmi v avstralskem Gold Coastu ...

Kategorija: Drugi športi Sat, 08 Jul 2017 10:54:00 +0200 Curitiba – Znana sta finalista letošnje odbojkarske svetovne lige v Curitibi. Za naslov zmagovalcev svetovne lige se bo v nedeljskem finalu domača Brazilija pomerila z reprezentanco Francije. V sinočnjih odločilnih tekmah so Francozi s 3:1 (19, -22, 19, 21) premagali Kanadčane, Brazilci pa so nadigrali reprezentante Združenih držav Amerike s 3:1 (20, -23, 20, 19). Tekma za tretje mesto bo prav tako v nedeljo, ko se bosta v severnoameriškem spopadu udarila poraženca polfinalnih obračunov ZDA in Kanada. Letošnji finale elitne odbojkarske svetovne lige naj bi bil zadnji po starih pravilih. Mednarodna odbojkarska zveza FIVB namreč na podlagi neuradnih podatkov načrtuje spremembe, ki bi bile v škodo slovenski moški reprezentanci. Slovenski odbojkarji so na zaključnem turnirju drugega razreda svetovne lige osvojili prvo mesto, potem ko so 25. junija na finalni tekmi v avstralskem Gold Coastu …