Čehi strli ameriški odpor šele po kazenskih strelih

Kategorija: Rezultati Wed, 21 Feb 2018 13:21:00 +0100 Pjongčang - Čehi so prvi polfinalisti olimpijskega hokejskega turnirja v Pjongčangu, vendar pa je bila njihova pot skozi četrtfinale dolga in trnova. Američani, ki so se v osmerico prebili po gladki zmagi v včerajšnjem razigravanju s Slovaško (5:1), zlepa niso želeli prodati kože, kapitulirali pa so šele po izvajanju kazenskih strelov (2:3). Češka se je tako tekmecu maščevala za poraz v četrtfinalu prejšnjih iger v Sočiju (2:5) in ostaja v igri za odličje, prvo po Torinu leta 2006. Donato zdaj prvi strelec turnirja Da je bila njena zmaga zaslužena, potrjuje razmerje sproženih strelov v okvir vrat (29:20), vendar pa redni del in podaljšek zmagovalca še nista odločila. Izid 2:2 je bil na semaforju od 31. minute, ko je celo z igralcem manj na ledni ploskvi izenačil Jim Slater. Američani so prvi zadeli ...

Kategorija: Rezultati Wed, 21 Feb 2018 13:21:00 +0100 Pjongčang – Čehi so prvi polfinalisti olimpijskega hokejskega turnirja v Pjongčangu, vendar pa je bila njihova pot skozi četrtfinale dolga in trnova. Američani, ki so se v osmerico prebili po gladki zmagi v včerajšnjem razigravanju s Slovaško (5:1), zlepa niso želeli prodati kože, kapitulirali pa so šele po izvajanju kazenskih strelov (2:3). Češka se je tako tekmecu maščevala za poraz v četrtfinalu prejšnjih iger v Sočiju (2:5) in ostaja v igri za odličje, prvo po Torinu leta 2006. Donato zdaj prvi strelec turnirja Da je bila njena zmaga zaslužena, potrjuje razmerje sproženih strelov v okvir vrat (29:20), vendar pa redni del in podaljšek zmagovalca še nista odločila. Izid 2:2 je bil na semaforju od 31. minute, ko je celo z igralcem manj na ledni ploskvi izenačil Jim Slater. Američani so prvi zadeli …