Celjski rokometaši v Zagrebu zaključili evropsko sezono

Lahko bi bili nocoj v Zagrebu spremljali ponovitev tekme za tretje mesto med Hrvaško in Slovenijo na svetovnem prvenstvu v Parizu in zmago Slovencev v zadnjih minutah tekme. Vse je bilo pripravljeno na takšen razplet, potem ko je po velikem zaostanku osmih golov Miha Zarabec šest minut pred koncem tekme Celjane vrnil v igro z golom za 21:20. A zadnje minute so pripadle Zagrebčanom, ki so slavili z dvema goloma razlike. To je prav takšna razlika, kot je bila na prvem medsebojnem srečanju, a ker so Celjani v gosteh dosegli manj zadetkov, obe ekipi pa imata enako število točk (devet), trenutno šesto mesto držijo Zagrebčani. V nedeljo imajo rokometaši Kristianstada lepo možnost, da se z zmago proti Vardarju oni prebijejo na šesto mesto in nadaljujejo boje v končnici lige prvakov. Celjani so to možnost sinoči že zapravili. Po tekmi so se Celjani stežka sprijaznili s porazom. Njihov kapetan Luka Žvižej: "Ni nam uspelo, a vsi v dvorani so videli, da tokrat ni zmagal Zagreb, ampak nekdo drug. Naša igra sicer ni bila briljantna, a smo jih vendarle ulovili in imeli potrebno razliko v zadetkih. Potem so sodniki Zagrebu dovolili dolg, predolg zadnji napad. Nimamo kaj, vemo, kje smo igrali in ni slučajno, da je bila naša zadnja tekma v Zagrebu in da sta jo sodila beloruska sodnika." V nasprotnem taboru so bili neizmerno veseli. "Začeli smo dobro, vodili smo z osmimi goli, a smo vse hitro zapravili in dovolili Celju vrnitev v življenje. Trepetali smo do zadnjih sekund, uspelo nam je dobiti triler. Takšna zmaga za nas velja ogromno," je povedal David Miklavčič. Tako Zagrebčani kot Celjani so odločilno tekmo začeli nervozno, a bolj skoncentrirani so vendarle bili gostitelji, ki so si v igri z malo goli do enajste minute priigrali visoke tri zadetke prednosti (4:1). Tudi nadaljevanje ni bilo po željah gostov. Če je bila obramba še solidna, je bil napad preveč statičen. Trener Branko Tamše je menjaval, iskal razpoložene igralce, a jih ni našel. V svoji vrsti ni imel dinamita, s ka

Lahko bi bili nocoj v Zagrebu spremljali ponovitev tekme za tretje mesto med Hrvaško in Slovenijo na svetovnem prvenstvu v Parizu in zmago Slovencev v zadnjih minutah tekme. Vse je bilo pripravljeno na takšen razplet, potem ko je po velikem zaostanku osmih golov Miha Zarabec šest minut pred koncem tekme Celjane vrnil v igro z golom za 21:20. A zadnje minute so pripadle Zagrebčanom, ki so slavili z dvema goloma razlike. To je prav takšna razlika, kot je bila na prvem medsebojnem srečanju, a ker so Celjani v gosteh dosegli manj zadetkov, obe ekipi pa imata enako število točk (devet), trenutno šesto mesto držijo Zagrebčani. V nedeljo imajo rokometaši Kristianstada lepo možnost, da se z zmago proti Vardarju oni prebijejo na šesto mesto in nadaljujejo boje v končnici lige prvakov. Celjani so to možnost sinoči že zapravili. Po tekmi so se Celjani stežka sprijaznili s porazom. Njihov kapetan Luka Žvižej: “Ni nam uspelo, a vsi v dvorani so videli, da tokrat ni zmagal Zagreb, ampak nekdo drug. Naša igra sicer ni bila briljantna, a smo jih vendarle ulovili in imeli potrebno razliko v zadetkih. Potem so sodniki Zagrebu dovolili dolg, predolg zadnji napad. Nimamo kaj, vemo, kje smo igrali in ni slučajno, da je bila naša zadnja tekma v Zagrebu in da sta jo sodila beloruska sodnika.” V nasprotnem taboru so bili neizmerno veseli. “Začeli smo dobro, vodili smo z osmimi goli, a smo vse hitro zapravili in dovolili Celju vrnitev v življenje. Trepetali smo do zadnjih sekund, uspelo nam je dobiti triler. Takšna zmaga za nas velja ogromno,” je povedal David Miklavčič. Tako Zagrebčani kot Celjani so odločilno tekmo začeli nervozno, a bolj skoncentrirani so vendarle bili gostitelji, ki so si v igri z malo goli do enajste minute priigrali visoke tri zadetke prednosti (4:1). Tudi nadaljevanje ni bilo po željah gostov. Če je bila obramba še solidna, je bil napad preveč statičen. Trener Branko Tamše je menjaval, iskal razpoložene igralce, a jih ni našel. V svoji vrsti ni imel dinamita, s ka