Dahlmeierjevi peto zlato, Gregorinova peta

Nemka Laura Dahlmeier je na svetovnem biatlonskem prvenstvu v Hochfilznu osvojila še peto zlato kolajno, kar doslej ni uspelo še nobeni tekmovalki. Najboljša je bila tudi na zadnji ženski preizkušnji, tekmi s skupinskim startom, na kateri je drugo mesto osvojila Američanka Susan Dunklee. Obe na strelišču nista grešili, zadeli sta vseh 20 strelov. Odlično se je odrezala Slovenka Teja Gregorin, z enim zgrešenim strelom je zasedla peto mesto, za bronasto kolajno, ki jo je zaradi odličnega teka osvojila Finka Kaisa Mäkäräinen, je zaostala za vsega 4,1 sekunde. Gregorinova je bila na startu edina slovenska predstavnica.Šport