Dimitrov je poskrbel za enega večjih presenečenj na letošnjem odprtem prvenstvu ZDA, Williamsova s 100. zmago

Po Novaku Đokoviću se je od teniškega turnirja v New Yorku poslovil še drugi od favoritov Roger Federer. V četrtfinalu ga je davi ugnal Bolgar Grigor Dimitrov s 3:6, 6:4, 3:6, 6:4 in 6:2 po več kot treh urah igre. Ta bo v polfinalu v petek igral z Rusom Danilom Medvedjevom, ki je s 7:6 (6), 6:3, 3:6, 6:1 izločil še drugega Švicarja Stana Wawrinko.

Vse je kazalo, da ima 38-letni Federer vse niti igre v svojih rokah. Na igrišču Arthur Ashe je v prvem nizu hitro tekmecu odvzel servis in po 29 minutah povedel z 1:0.

V nadaljevanju pa se je začelo zapletati. Z drzno igro je Dimitrov prišel do izenačenja, a 20-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam se je pobral in prišel do novega vodstva v nizih.

Izkušeni 38-letni Švicar je nato začel padati v igri. V četrtem nizu je izgubil prvi servis, dvoboj pa bržkone izgubil v končnici niza, ko pri zaostanku s 4:5 ni izkoristil kar štirih točk za izenačenje na 5:5, Dimitrov pa je dobil že prvi servis za izenačenje v nizih.

Federer je nato moral poiskati zdravniško pomoč in po nekaj minutah se je vrnil na igrišče. Zaradi poškodbe je bil nato v petem nizu brez pravih možnosti za uspeh. Izgubil je dva servisa in Dimitrov je poskrbel za enega večjih presenečenj na letošnjem odprtem prvenstvu ZDA.

Povsem drugače pa gre 37-letni Američanki Sereni Williams, ki v New Yorku igra že za svojo 24. zmago na turnirjih velike četverice. S 6:1 in 6:0 je v 44 minutah dobesedno deklasirala Kitajko Wang Qiang in dosegla jubilejno 100. zmago na US Opnu.

V četrtkovem polfinalu bo Williamsova igrala z Ukrajinko Jeleno Svitolino. Ta je v prvem četrtfinalu premagala Britanko Johanno Konta s 6:4 in 6:4.