Dončić z 31 točkami strl ta hip najboljše moštvo v ligi

luka dončić
Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je na tekmi severnoameriške lige NBA z moštvom Dallas Mavericks premagal najboljše moštvo v ligi Utah Jazz s 111:103 in kot prvi strelec dvoboj končal pri 31 točkah.

Dončiću je le malo zmanjkalo do trojnega dvojčka, saj je dodal še devet skokov in osem podaj. Njegov met iz igre je znašal 11-26, od tega za tri točke 6-11.

Dorian Finney-Smith je pri Dallasu dodal 23 točk, 20 pa Jalen Brunson. Pri Utahu je bil najbolj razpoložen Mike Conley z 28 točkami.

Za Dallas je bila to peta zmaga v nizu, po drugi strani pa so Dončić in soigralci končali niz devetih zmag trenutno najboljše ekipe lige, ki ostaja pri 38 zmagah.

“Danes smo prikazali sijajno predstavo v obrambi, proti tako dobremu moštvu, kot je Utah, pa to ni enostavno. To je bil ključ do naše zmage,” je po dvoboju dejal slovenski košarkarski virtuoz.

Teksaška ekipa v obračunu proti Utahu znova ni mogla računati na svojega poškodovanega gibljivega centra Kristapsa Porzingisa, v odsotnosti Latvijca pa so odgovornost na svoja ramena prevzeli drugi košarkarji. Dončić je znova kazal svoje čarovnije, poleg njega pa so se pred 4261 gledalci v American Airlines Centru izkazali tudi njegovi soigralci, ki so tekmece iz dežele mormonov zasenčili predvsem v tretji četrtini, ki so jo zaključili z vodstvom 87:69.

Dallas bo naslednjo tekmo igral v noči na četrtek, ko bo gostoval v bližnjem Houstonu.

V noči na torek je bilo onstran Atlantika na sporedu še šest tekem. Brooklyn Nets so v sosedskem obračunu na kolena položili New York Knicks s 114:112. Mrežice so v odsotnosti Blaka Griffina, Kevina Duranta, Tylerja Johnsona in Landryja Shameta po le štirih minutah igre ostali še brez poškodovanega Jamesa Hardena, v njihovi odsotnosti pa je v polnem sijaju zablestel Kyrie Irving in kratkohlačnikom nasul 40 točk.

Toronto Raptors so po hudem boju ukanili Washington Wizards s 103:101, zmagoviti koš po metu za tri točke pa je v izdihljajih tekme dosegel Gary Trent Jr. Kanadska zasedba je v končnici nadoknadila 19 točk zaostanka, najbolj učinkovit pa je bil Pascal Siakam z 22 točkami. V zasedbi iz ameriške prestolnice je Russell Westbrook dosegel trojni dvojček (23 točk, 14 skokov in 11 podaj), njegova ekipa pa je doživela četrti poraz v nizu.

Trenutno najslabša ekipa v NBA Minnesota Timberwolves je premagala Sacramento Kings s 116:106. V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita D’Angelo Russell s 25 ter Karl-Anthony Towns s 23 točkami in 13 skoki.

Detroit Pistons so zanesljivo v gosteh premagali Oklahoma City s 132:108, Cleveland Cavaliers pa so v San Antoniu na krilih Dariusa Garlanda, ki je dosegel 37 točk, kar je njegov rekord v ligi NBA, slavili s 125:101.

Izjemno negotov obračun je bil v Houstonu, kjer je Phoenix zmagal s 133:130. Prvo ime dvoboja je bil Devin Booker, ki je v zadnji četrtini dosegel 18 od svojih 36 točk.