DP: Olimpija se je maščevala Zlatorogu

Kategorija: Košarka Wed, 25 Jan 2017 20:41:00 +0100 Laško - V derbiju 16. kola lige Nova KBM so košarkarji Uniona Olimpije zabeležili četrto zaporedno zmago in se z izkupičkom 12-4 izenačili z Zlatorogom, ki je doživel tretji poraz na zadnjih šestih tekmah. Po uvodnih dvajsetih minutah ni kazalo, da se bo pivovarski derbi končal izenačeno oziroma po podaljšku. Zlatorog je bil prvih dvajset minut gospodar na igrišču. Prvo četrtino je dobil s 26:13, ob odmoru je imel 16 točk naskoka, glavna figura na parketu pa je bil prvi strelec prvenstva Igor Tratnik, ki je do odmora dosegel 22 točk ob metu iz igre 10:14. Drugi polčas je bil povsem druga zgodba. Union Olimpija je hitro ujela priključek (44:41), že pred koncem tretje četrtine prešla v ospredje, v 35. minuti pa povedla s 63:54. Tekme še zdaleč ni bilo konec. Zlatorog ...

Kategorija: Košarka Wed, 25 Jan 2017 20:41:00 +0100 Laško – V derbiju 16. kola lige Nova KBM so košarkarji Uniona Olimpije zabeležili četrto zaporedno zmago in se z izkupičkom 12-4 izenačili z Zlatorogom, ki je doživel tretji poraz na zadnjih šestih tekmah. Po uvodnih dvajsetih minutah ni kazalo, da se bo pivovarski derbi končal izenačeno oziroma po podaljšku. Zlatorog je bil prvih dvajset minut gospodar na igrišču. Prvo četrtino je dobil s 26:13, ob odmoru je imel 16 točk naskoka, glavna figura na parketu pa je bil prvi strelec prvenstva Igor Tratnik, ki je do odmora dosegel 22 točk ob metu iz igre 10:14. Drugi polčas je bil povsem druga zgodba. Union Olimpija je hitro ujela priključek (44:41), že pred koncem tretje četrtine prešla v ospredje, v 35. minuti pa povedla s 63:54. Tekme še zdaleč ni bilo konec. Zlatorog …