Dragić najboljši strelec ob zmagi Miamija, Dončić in Dallas brez moči proti sršenom

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić ni imel svojega večera v severnoameriški ligi NBA. Skupaj s soigralci iz Dallasa je na domačem terenu izgubil proti Charlotte Hornets z 99:118. Uspešnejši je bil Miami Gorana Dragića, ki je s 119:108 ugnal Milwaukee, izkušeni Slovenec je bil s 26 točkami prvi strelec svoje ekipe.

Dragić je tekmo proti tekmecu, ki jih je večer prej porazil za kar 47 točk, začel na klopi, skupaj je igral 27 minut, v tem času pa zbral kar 26 točk ob metu 9-17 (4-7 za tri točke), temu je dodal še pet skokov in dve podaji. “Prejšnji večer so bili boljši od nas. Nocoj smo se morali boriti,” je dejal Dragić. Tyler Herro je pri Miamiju zbral 21 točk in 15 skokov, Bam Adebayo pa 22 točk, deset podaj in osem skokov.

Pri Milwaukeeju, ki je v drugem polčasu vodil za 14 točk, je prednjačil Giannis Antetokounmpo s 26 točkami, 13 skoki in desetimi podajami. “Moramo se najti kot ekipa. Moramo biti konsistentni. Na koncu bomo igrali našo igro, prihajali do odprtih metov in upam, da jih bomo zadeli,” pa je povedal grški zvezdnik.

Njegova ekipa je na prejšnji tekmi dosegla rekord z 29 trojkami, tokrat jih je zadela 16, Miami pa eno manj.

V Dallasu so gosti tretjo četrtino dobili s 30:12 in prišli do takšne prednosti, da Dončić v zadnji četrtini sploh ni igral. Tekmo je končal z 12 točkami (met iz igre 4-10, za tri 0-5), petimi podajami in dvema skokoma.

“Njihov načrt je bila agresivna in fizična igra, s katero so poskušali našo vreči iz ritma,” je dejal trener Dallasa Rick Carlisle in dodal: “To jim je v nekaterih primerih uspelo. Jasno je, da Luka še ni na svoji pravi ravni.”

Pri Dallasu je bil z 18 točkami najboljši Tim Hardaway mlajši, pri gostih pa LaMelo Ball z 22.

Na drugih tekmah je Boston s 126:107 premagal Memphis, pri čemer je Jaylen Brown pri domačih dosegel 42 točk, Brooklyn je na krilih Kevina Duranta (33 točk, 11 skokov, 8 podaj) s 145:141 ugnal Atlanto, pri kateri je Trae Young prispeval 30 točk in 11 podaj, John Collins pa 30 točk, Los Angeles Lakers so s 121:107 zmagali v San Antoniu, Los Angeles Clippers pa so doma porazili Portland s 128:105.

LeBron James je za jezernike prispeval 26 točk, povratnik v ekipo Clippers Kawhi Leonard pa 28.