Dušan Rajović po zmagi vodi na Kitajskem

Kategorija: Kolesarstvo Mon, 17 Jul 2017 10:46:00 +0200 Xining - Kolesarji novomeške Adrie so lahko z začetkom dirke Tour of Qinghai Lake zelo zadovoljni. Na dirki ekstra kategorije nastopajo po letu odsotnosti, srbski šprinter Dušan Rajović pa je nadgradil drugo mesto iz prve etape in že v drugem poizkusu vknjižil zmago, ki je bila osnovni cilj Novomeščanov pred začetkom dirke. Rajović je bil uspešen v le 115 kilometrov dolgi krožni preizkušnji v mestu Xining, za njim sta se zvrstila Riccardo Stacchioti in Ahmet Orken. Zmagovalec prve etape Jon Aberasturi je bil šele četrti in Dušan Rajović je prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku, tudi v seštevku točk po dveh etapah Rajović kraljuje.  Dirka ekstra kategorije okrog jezera Qinghai ima sicer kar 13 etap, ki potekajo na visoki nadmorski višini. Večina etap je ravninskih in glede na vrhunsko formo Rajovića bo ...

Kategorija: Kolesarstvo Mon, 17 Jul 2017 10:46:00 +0200 Xining – Kolesarji novomeške Adrie so lahko z začetkom dirke Tour of Qinghai Lake zelo zadovoljni. Na dirki ekstra kategorije nastopajo po letu odsotnosti, srbski šprinter Dušan Rajović pa je nadgradil drugo mesto iz prve etape in že v drugem poizkusu vknjižil zmago, ki je bila osnovni cilj Novomeščanov pred začetkom dirke. Rajović je bil uspešen v le 115 kilometrov dolgi krožni preizkušnji v mestu Xining, za njim sta se zvrstila Riccardo Stacchioti in Ahmet Orken. Zmagovalec prve etape Jon Aberasturi je bil šele četrti in Dušan Rajović je prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku, tudi v seštevku točk po dveh etapah Rajović kraljuje.  Dirka ekstra kategorije okrog jezera Qinghai ima sicer kar 13 etap, ki potekajo na visoki nadmorski višini. Večina etap je ravninskih in glede na vrhunsko formo Rajovića bo …