Egipt prvi finalist afriškega prvenstva

Kategorija: Nogomet Wed, 01 Feb 2017 22:58:00 +0100 Libreville - Nogometaši Egipta so v prvem polfinalu afriškega nogometnega prvenstva po boljšem streljanju enajstmetrovk premagali Burkino Faso. Po 90 minutah se je tekma končala z neodločenim izidom 1:1 (0:0), takšen pa je bil izid tudi po koncu podaljška. Streljanje enajstmetrovk je Egipt dobil z izidom 4:3. Egipt, ki je zadnjič v finalu afriškega prvenstva zaigral leta 2010, ko je tretjič zaporedoma osvojil prvo mesto, skupaj je bil prvi osemkrat, je bil v prvem polčasu v podrejenem položaju, saj je bila žoga občutno več v nogah nogometašev Burkine Fasa. Izbranci Paula Duarteja so v prvih 45 minutah proti vratom 44-letnega Essama El-Hadarya sprožili 12 strelov, pet v okvir vrat, Egipčani so streljali štirikrat, Herve Kouakou Koffi pa je moral posredovati le dvakrat. Tudi v drugem polčasu je bila več pri žogi Burkina ...

Kategorija: Nogomet Wed, 01 Feb 2017 22:58:00 +0100 Libreville – Nogometaši Egipta so v prvem polfinalu afriškega nogometnega prvenstva po boljšem streljanju enajstmetrovk premagali Burkino Faso. Po 90 minutah se je tekma končala z neodločenim izidom 1:1 (0:0), takšen pa je bil izid tudi po koncu podaljška. Streljanje enajstmetrovk je Egipt dobil z izidom 4:3. Egipt, ki je zadnjič v finalu afriškega prvenstva zaigral leta 2010, ko je tretjič zaporedoma osvojil prvo mesto, skupaj je bil prvi osemkrat, je bil v prvem polčasu v podrejenem položaju, saj je bila žoga občutno več v nogah nogometašev Burkine Fasa. Izbranci Paula Duarteja so v prvih 45 minutah proti vratom 44-letnega Essama El-Hadarya sprožili 12 strelov, pet v okvir vrat, Egipčani so streljali štirikrat, Herve Kouakou Koffi pa je moral posredovati le dvakrat. Tudi v drugem polčasu je bila več pri žogi Burkina …