EP v Tacnu: Terčeljeva in Kragljeva brez odličja

Kategorija: Drugi športi Sun, 04 Jun 2017 15:41:00 +0200 Tacen - Zadnji dan evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah je gledalcem ob tacenskih brzicah ponudil še sklepni dve končni odločitvi. Najprej je finalni izziv čakal kajakašice, med njimi tudi dve Slovenki, Evo Terčelj in Uršo Kragelj, ki pa sta bili dopoldne prepričljivejši v polfinalu. Ko je šlo popoldne za odličja, nista mogli poseči v boj za najvišja mesta, temveč sta končali pri repu deseterice. Eva je bila z dotikom šestih vratc in zaostankom 8,19 sekunde osma, branilka lanskega srebra Urša je končala tik za njo, z brezmadežno, toda nekoliko prepočasno vožnjo (v srednjem delu jo je enkrat odneslo nekoliko prenizko) je zamudila 9,18 sekunde. Tretja slovenska zastopnica Ajda Novak ni v polfinalu ugnala nobene od tekmic, s kar 54 sekundami kazenskega pribitka je obtičala na dvajsetem mestu. Zmage se ...

Kategorija: Drugi športi Sun, 04 Jun 2017 15:41:00 +0200 Tacen – Zadnji dan evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah je gledalcem ob tacenskih brzicah ponudil še sklepni dve končni odločitvi. Najprej je finalni izziv čakal kajakašice, med njimi tudi dve Slovenki, Evo Terčelj in Uršo Kragelj, ki pa sta bili dopoldne prepričljivejši v polfinalu. Ko je šlo popoldne za odličja, nista mogli poseči v boj za najvišja mesta, temveč sta končali pri repu deseterice. Eva je bila z dotikom šestih vratc in zaostankom 8,19 sekunde osma, branilka lanskega srebra Urša je končala tik za njo, z brezmadežno, toda nekoliko prepočasno vožnjo (v srednjem delu jo je enkrat odneslo nekoliko prenizko) je zamudila 9,18 sekunde. Tretja slovenska zastopnica Ajda Novak ni v polfinalu ugnala nobene od tekmic, s kar 54 sekundami kazenskega pribitka je obtičala na dvajsetem mestu. Zmage se …