Fabčič peti na SP v Duisburgu

Kategorija: Drugi športi Thu, 19 May 2016 16:11:00 +0200 Duisburg - Slovenski kajakaš Dejan Fabčič je v finalu parakajakaškega svetovnega prvenstva v Duisburgu na 200-metrski razdalji zasedel peto mesto. Na prizorišču, kjer je leta 2013 prvič nastopil na svetovnem prvenstvu v parakajakaštvu, je Fabčič priveslal do petega mesta, kar je njegova najboljša uvrstitev na svetovnih prvenstvih. Lani v Milanu je bil sedmi. Zmagal je avstralski vojni veteran Curtis McGrath pred šestkratnim svetovnim prvakom Markusom Mendyjem Swobodo iz Avstrije in še enim vojnim veteranom, Britancem Nicholasom Beightonom. »Zadovoljen sem. Če bi me pred prvenstvom kdo vprašal, kateri bi rad bil, bi mu odgovoril, da bi bil zelo zadovoljen z uvrstitvijo okoli petega mesta. Nastop ni bil slab, je pa bil včeraj za odtenek boljši,« je finale ocenil Fabčič. Tekmovalci so sicer morali štartati dvakrat, saj je Italijan v prvo začel prehitro. Fabčičev prvi start ...

Kategorija: Drugi športi Thu, 19 May 2016 16:11:00 +0200 Duisburg – Slovenski kajakaš Dejan Fabčič je v finalu parakajakaškega svetovnega prvenstva v Duisburgu na 200-metrski razdalji zasedel peto mesto. Na prizorišču, kjer je leta 2013 prvič nastopil na svetovnem prvenstvu v parakajakaštvu, je Fabčič priveslal do petega mesta, kar je njegova najboljša uvrstitev na svetovnih prvenstvih. Lani v Milanu je bil sedmi. Zmagal je avstralski vojni veteran Curtis McGrath pred šestkratnim svetovnim prvakom Markusom Mendyjem Swobodo iz Avstrije in še enim vojnim veteranom, Britancem Nicholasom Beightonom. »Zadovoljen sem. Če bi me pred prvenstvom kdo vprašal, kateri bi rad bil, bi mu odgovoril, da bi bil zelo zadovoljen z uvrstitvijo okoli petega mesta. Nastop ni bil slab, je pa bil včeraj za odtenek boljši,« je finale ocenil Fabčič. Tekmovalci so sicer morali štartati dvakrat, saj je Italijan v prvo začel prehitro. Fabčičev prvi start …