Garnbretova prepričljiva v kvalifikacijah

Kategorija: Drugi športi Fri, 07 Jul 2017 17:28:00 +0200 Lozana - Slovenska športna plezalka Janja Garnbret je med vodilnimi tremi tekmovalkami po kvalifikacijah premierne tekme svetovnega pokala v težavnosti v švicarskem Villarsu. V polfinale je napredovalo pet slovenskih tekmovalcev. O razvrstitvi po kvalifikacijah je odločala prva smer, kajti v drugi, ki je bila nekoliko lažja, je kar 14 tekmovalk doseglo vrh. Garnbretova, branilka naslova zmagovalke skupnega seštevka svetovnega pokala v težavnosti, nova evropska prvakinja Belgijka Anak Verhoeven in nekdanja večkratna skupna zmagovalka težavnostnega pokala Južnokorejka Jain Kim, so edine tri, ki so v prvi smeri padle na višini 31+. Trikratni zmagovalki skupnega seštevka svetovnega pokala v težavnostnem plezanju Mini Markovič, ki je na evropskem prvenstvu v Campitellu v dolini Fassa osvojila srebro, so priznali natanko en oprimek manj. V sobotnem ženskem polfinalu bosta nastopili še Urška Repušič in Vita Lukan z 19. ...

Kategorija: Drugi športi Fri, 07 Jul 2017 17:28:00 +0200 Lozana – Slovenska športna plezalka Janja Garnbret je med vodilnimi tremi tekmovalkami po kvalifikacijah premierne tekme svetovnega pokala v težavnosti v švicarskem Villarsu. V polfinale je napredovalo pet slovenskih tekmovalcev. O razvrstitvi po kvalifikacijah je odločala prva smer, kajti v drugi, ki je bila nekoliko lažja, je kar 14 tekmovalk doseglo vrh. Garnbretova, branilka naslova zmagovalke skupnega seštevka svetovnega pokala v težavnosti, nova evropska prvakinja Belgijka Anak Verhoeven in nekdanja večkratna skupna zmagovalka težavnostnega pokala Južnokorejka Jain Kim, so edine tri, ki so v prvi smeri padle na višini 31+. Trikratni zmagovalki skupnega seštevka svetovnega pokala v težavnostnem plezanju Mini Markovič, ki je na evropskem prvenstvu v Campitellu v dolini Fassa osvojila srebro, so priznali natanko en oprimek manj. V sobotnem ženskem polfinalu bosta nastopili še Urška Repušič in Vita Lukan z 19. …