Giro: Roglič v kronometru zaostal le za Dumoulinom

Kategorija: Kolesarstvo Fri, 06 May 2016 17:28:00 +0200 Apeldoorn - Slovenski kolesar Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) je na prestižni dirki Po Italiji nase opozoril že v današnji prvi etapi, ki jo je končal na drugem mestu. Zmagal je Nizozemec Tom Dumoulin (Giant-Alpecin). Prireditelji Gira so za uvod izpeljali 9,8 kilometra dolgo vožnjo na čas v nizozemskem mestu Apeldoorn. Najboljši je bil Tom Dumoulin, ki je imel pri vmesnem času dve sekundi prednosti pred konkurenco, ciljno črto pa je prečkal v času 11:03. Drugouvrščeni Primož Roglič je pri vmesnem času zaostajal za tri sekunde, nato pa v drugem delu kolesaril hitreje in na koncu zaostal le za pičlo stotinko, tretji pa je bil Kostaričan Andrey Amador (Movistar), ki je zaostal šest sekund. Udeležence dirke jutri čaka 190 kilometrov dolga etapa med Arnhemom in Nimwegenom. Več sledi ... Mugerliju etapa v Azerbajdžanu Baku - Slovenski ...

Kategorija: Kolesarstvo Fri, 06 May 2016 17:28:00 +0200 Apeldoorn – Slovenski kolesar Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) je na prestižni dirki Po Italiji nase opozoril že v današnji prvi etapi, ki jo je končal na drugem mestu. Zmagal je Nizozemec Tom Dumoulin (Giant-Alpecin). Prireditelji Gira so za uvod izpeljali 9,8 kilometra dolgo vožnjo na čas v nizozemskem mestu Apeldoorn. Najboljši je bil Tom Dumoulin, ki je imel pri vmesnem času dve sekundi prednosti pred konkurenco, ciljno črto pa je prečkal v času 11:03. Drugouvrščeni Primož Roglič je pri vmesnem času zaostajal za tri sekunde, nato pa v drugem delu kolesaril hitreje in na koncu zaostal le za pičlo stotinko, tretji pa je bil Kostaričan Andrey Amador (Movistar), ki je zaostal šest sekund. Udeležence dirke jutri čaka 190 kilometrov dolga etapa med Arnhemom in Nimwegenom. Več sledi … Mugerliju etapa v Azerbajdžanu Baku – Slovenski …